Mamuşa’da “enerji verimliliği” projesi hayata geçirildi

Kosova’nın tek Türk belediyesi Mamuşa’da Dünya Bankası, Avrupa Birliği (AB) ve Kosova Hükümeti tarafından finanse edilen ve Kosova Enerji Verimliliği Fonu tarafından hazırlanan “Enerji Verimliliği” projesinin açılışı yapıldı.

Açılış törenine Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç yanı sıra Avrupa Birliği (AB) Kosova Ofisi Temsilcisi Alessandro Bianciardi, Kosova Ekonomi Bakan Yardımcısı Getoar Mjeku katıldı.

Projenin uygulamaya geçilmesi törenini takip eden medyaya konuşan Abdülhadi Krasniç, elektrik enerjisi konusunda ülke genelinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu projenin hayata geçirilmesinin hem Mamuşa hem de ülkede elektrik enerjisi için hayati öneme sahip olduğunu belirtti.

Abdülhadi Krasniç, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti. 100 bin Euro üzerinde olan bu proje kapsamında Belediye Binası, Anadolu İlköğretim Okulu ve Atatürk Lisesi, kurulan panel sistemi ile güneş enerjisinden yararlanarak, söz konusu binaların ihtiyacını karşılamak için elektrik enerjisi üretecek.

Kosovaport

Read Previous

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bulgaristan Başmüftüsü Aliş ile görüştü

Read Next

Mostar halkından depremzedelere Umre hediyesi