Türkiye Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Aydemir: Üsküp’te rüya gibi bir sabah namazı kıldık

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 2 ay boyunca her pazar günü devam eden çocukların sabah namazı programı bugün sona erdi.

TİMEBALKAN

Üsküp Mustafa Paşa Camii’nde sabah namazı ardında düzenlenen programa Türkiye Cumhuriyeti Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Halis Aydemir, Türkiye Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Mesten, Üsküp Müftüsü Kenan İsmaili, Mustafa Paşa Camii imam-hatibi Hafız Fatih Derdiyok, cami imamı Abdusamed Zekiri ve çok sayıda vatandaş ve çocuk katıldı.

Programın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Halis Aydemir, Üsküp’te rüya gibi bir sabah namazı kıldıklarını söyledi.

Çocukların öğrendikleri sure, kaside ve ilahileri seslendirdiklerini kaydeden Aydemir, “Yavrularımızın katıldığı çocuklarımızın, kızlarımızın genç adamların arasında çok hoş duygularla birlikte onların sabah namazı buluşmalarına bugüne kadar iştirak ettikleri, öğrendikleri, seslendikleri harika bir sabah oldu. Böyle bir sürpriz beklemiyordum. Cenab-ı Hak bu hoş birlikteliği yaşattığı için Allah’a hamd ediyorum.” diye konuştu.

Sabah namazlarına katılan öğrencilere bisiklet, tablet, küpe gibi hediyeler verildiğine dikkati çeken Aydemir, “Bunların dağıtımında yavrularımızın yaşadığı o mutluluğa tanık olmak, bunun cami atmosferinde onların hatıralarına yerleşmesi, kazınması Bir olan alemlerin Rabbi’ne kulluk ettiğimiz bu mabetlerimizin onlarla şenlenmesi çok harika duygular bize yaşattı. Dilerim Allah yavrularımızı zatına kulluktan ve bizleri kendisine Müslümanlar olarak kulluktan hiçbir zaman ayırmasın. Onlarda benzer şekilde bu camilerimizi bu mabetlerimizi aynı şekilde imar etsinler, Bu da bir imar biçimi.” değerlendirmesinde bulundu.

Üsküplü çocuklara namazı ve camiyi sevdiren proje kapsamında bugün çocuklara tablet, bisiklet ve harçlık verildi.

Read Previous

Milli eskrimci Elif Ada Yıldız Hırvatistan’da bronz madalya kazandı

Read Next

İstiklâl Marşı İçinde Vatan İle Milleti Konuşturan Mehmet Akif Ersoy