Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Makedonya’daki Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan’ın T.C. Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine başlamasıyla her ay rutin hale gelen aylık toplantıların ikincisi, TİKA Üsküp Program Koordinatörlüğünde gerçekleştirimiştir. 9 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya, T.C. Üsküp Büyükelçisi Sayın Tülin Erkal Kara Hanımefendi de katılmıştır.

Makedonya’nın çeşitli bölgelerinde görev yapmakta olan din görevlileri ile bir araya gelen Büyükelçi Kara, din görevlilerinin dost ve kardeş ülke Makedonya’daki modern çağın Alperenleri olduklarını, görevlerini büyük bir sorumlulukla ifa etmeleri gerektiğini ifade etmiş, bu zamana kadar yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik etmiş ve başarılarının devamını dilemiştir. Makedonya’da görev yapan her bir din görevlisinin aynı zamanda Türkiye’yi temsil ettiğini de vurgulayan Büyükelçi Kara, Din Hizmetleri Müşaviri Murat ALKAN’ı da böyle bir toplantıyı düzenledikleri ve her ay düzenlemeye devam etme kararlarından dolayı da tebrik etmiştir.
Ayrıca, toplantıda TİKA Üsküp Program Koordinatörü Teoman Tiryaki de bir konuşma yaparak ’’Din hizmeti veren hocalarımızın her daim emrindeyiz. Görev yaptığınız bölgelerle ilgili bizim hizmetlerimizi gerektirecek her türlü teklif ve işbirliğine açığız’’ dedi.

Toplantı, hatıra fotoğrafı çekilerek son bulmuştur.

16729411_1238949296140082_3088561696998182558_n

Kaynak: Din Hizmetleri Müşavirliği

Read Previous

Fatih Sultan Mehmet sevgisi kitap yazdırıyor

Read Next

Beklenen Şair

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *