Kuzey Makedonya’daki Türkçe eğitim gören ilkokul, lise ve üniversite öğrenciler için “Türk Dünyası Türkçe ile Elele” konulu 21 Aralık yarışması düzenleniyor.

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yunus Emre Enstitüsü ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) detekleriyle “Türk Dünyası Türkçe ile Elele” konulu 21 Aralık yarışması düzenleniyor.

Kuzey Makedonya çapında Türkçe eğitim gören ilkokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yarışmada ilkokul öğrencileri resim, lise öğrencileri şiir, üniversite öğrencileri ise kompozisyon yarışmasında becerilerini sergileyebilecek.

MATÜSİTEB’ten yapılan açıklamada, “Kompozisyon ve şiirlerinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz.Ancak resimlerinizi MATÜSİTEB Genel Merkezine teslim etmeniz gerekmektedir.” denildi.

Kuzey Makedonya genelinden gelecek olan eserler komisyon tarafından değerlendirilip ülke genelinde ilk üçe giren öğrenciler belirlenecek.

Yarışma kuralları ile ilgili detaylı bilgilendirmeye MATÜSİTEB’in facebook hesabından ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1328746600796301&id=100009829218851

Önceki Haber

Üsküp derbisinde puanlar paylaşıldı

Sonraki Haber

Zaev: Bulgaristan veto ile iyi komşuluk anlaşmasının ihlal etti