TRT Genel Müdürü Şenol Göka Arnavutluk’ta

TRT Genel Müdürü Şenol Göka Arnavutluk Radyo Televizyonu ve Arnavutluk Haberleşme Ajansı müdürleri ile görüştü. Göka,  “iki ülke arasındaki kültürel ve coğrafi yakınlık  iki ülke arasındaki işbirliğinin daha güçlü olması gerektiğinin kanıtıdır” dedi.

Şenol Göka ve yanındaki heyet üç günlük Arnavutluk ziyareti çerçevesinde Arnavutluk Radyo Televizyonu müdürü ve Arnavutluk Haberleşme Ajansı müdürü Gzim Podgoritsa ile görüştü.

“Daha önce de TRT ile işbirliklerinin olduğunu ve bunun ileride de devam edeceğini” söyleyen Podgoritsa, ‘’Dostlar arasında sıcak bağlar vardır, TRT bunun en iyi örneği. Umudumuz dostluğumuzun artması ve iletişimimizin daima devam etmesidir. Son yıllarda Arnavut medyası önemli gelişme kaydetti ve bu süreçte Türk medyası ile birlikte hareket etti” dedi.

TRT Genel Müdürü Göka, TRT ve Anadalo Ajansı’nın Arnavutluk’a  ve Arnavutlar’a odaklanması gerektiğini söyledi ve şöyle devam etti: “Burada çok güzel bir iklim var. Yolda yürürken  Türkçe bilen bir sürü insana rastlarsınız. Kültürel ve coğrafi yakınlık birbirimize daha bağlı olmamızı sağlıyor. Bu iletişimin ve manevi yakınlığın devam etmesi önemli. Biz sizi hiçbir zaman unutmayız, sizlerin de bizleri unutmadığını görmek bizleri duygulandırıyor.

Öte yandan TRT Müdürü Şenol Göka ve beraberindeki heyet 2 gün daha Arnavutlukta kalacak. Bu sırada Arnavutluk’taki Türk Büyükelçiliği’ni ve TİKA tarafından Işkodra’da restore edilen caminin çalışmalarını ziyaret edecek.

 

AA

Read Previous

“Osmanlı’nın Hoşgörüsünü Gösterdiği Esas Alan Balkanlar”

Read Next

“Ahilik Kültürü ve Esnaf Bayramı Kutlama Töreni” Düzenlendi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *