Trakya Üniversitesi, Sırbistan ve Bosna Hersek’te tanıtım faaliyetleri yürütüyor

Trakya Üniversitesi, Balkan ülkeleri Sırbistan ve Bosna Hersek’te tanıtım çalışmaları gerçekleştiriyor.

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Rıfat Gürgendereli, AA muhabirine Sırbistan ve Bosna Hersek’te yürütülen tanıtım faaliyetlerini aktardı.

Gürgendereli, tanıtım çalışmalarına Sırbistan’ın Novi Pazar şehrinde başladıklarını ifade ederek üniversite bünyesinde yaklaşık 4 bin 500 yabancı öğrenci bulunduğunu ve bunların yüzde 80’inin Balkan ülkelerinden olduğunu söyledi.

Bosna Hersek ve Sırbistan’dan gelen öğrenci sayısını artırmak istediklerini belirten Gürgendereli, bu kapsamda Belgrad’da 4 lisede tanıtım yaptıklarını ifade etti.

Gürgendereli, “Novi Pazar’da beş liseyi gezdik, sunumlarımızı yaptık, Trakya Üniversitesini tanıttık, çok ilgi gördük. Sırpça ve Boşnakça broşürlerimizi hazırladık. Balkanlar’ın değerini biliyoruz, Türkiye Maarif Vakfı (TMV) bünyesinde Saraybosna’da tanıtımlarımızı yaptık.” dedi.

Saraybosna’nın İlidza ve Dobrinja semtlerindeki liselere giderek üniversitenin tanıtımını yapacaklarını kaydeden Gürgendereli, yarın da Mostar’da bulunacaklarını söyledi.

AA

Read Previous

Kırgızistan Dışişleri Bakanı Kulubayev, Sırbistan Dışişleri Bakanı Dacic ile görüştü

Read Next

İslam İşbirliği Teşkilatı, İsrail’in Mescid-i Aksa saldırıları nedeniyle olağanüstü toplanacak