Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler ile ilgili açıklama yayınladı.

TMBH’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Makedonya’nın çok değerli vatandaşları, aziz soydaşlarımız, kıymetli TMBH üye ve sempatizanlarımız. Belediye seçimleri seçim kampanyasınını son gününe gelmiş bulunmaktayız. Maalesef hükümetin kamu kuruluşlarındaki vatandaşlarımıza baskı ve şantaj yapması, okul müdürlerinin öğretmenlere baskı yapması,kamu görevlilerin görevini kötüye kullanması ve özellikle Belediye başkanlarının belediyedeki görevlilere olan baskı ve tehditleri bu seçimlere de seçime girmeden çok evvel bile seçim sürecine gölge düşürmektedir. Vatandaşın hür ve demokratik iradesine baskı, tehdit ve şantaj yapmak,
usulsüzlüklerin danıskasını teşkil etmektdir. Seçime katılan bütün partiler hür ve demokratik bir seçim platformunu imzalamalarına rağmen bunun çiğnendiğini,ihlah edildiğini görmekteyiz. İşte bunlar hem yalancı hem de sözüne , imzasına sadık kalmayan ikiyüzliler olduğunu görmekteyiz. Vatandaşlarımız bunu görüyor ve mutlaka sandıkta cezasını verecektir. 2021 Yerel seçimleri Makedonya için çok önemli ve hayati bir kavşak olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu kavşaktan mutlaka güvenli ve geleceğe ümitle bakacağımız bir şekilde geçmeliyiz.Daha önceden belirttiğimiz gibi bugün de yeri gelmişken tekrar ediyoruz.Geleceğimize ümitle bakmak, buradaki milli varlığımızı sürdürebilmek, siyasi arenada ağırlığımızı ortaya koymak bizim elimizdedir.Böyle bir günde kendi kendimizin dışında hiç kimseden medet beklememeliyiz.

Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olan Türk Milli Birlik Hareketi bu seçimlere kendi Belediye meclis adyları listeleriyle, Merkez Jupa, Gostivar,Dolneni, Butel ve Çair Belediyelerinde seçime katılacaktır. Belediye başkan adayımızla Merkez Jupa Belediyesinde yarışa katılıyoruz. Radoviş ve Vasilova belediyelerinde ortak adaylarımızla seçim ittifakı içerisindeyiz. Bizim numaramız 24 tür. Her 24 saat emrinizde olacağımızın sözünü veriyoruz. İttifak ortağımız VMRO-DPMNE nin bütün listelerini ve Belediye başkan adaylarını desteklediğimiz için, yukarıda zikrettiğimiz belediyeler dişinda her yerde 7 numarayı sarmanızı beklemekteyiz. Üsküp Büyükşehir adayı Sayın Danela ARSOVSKA Hanımefendiyi kendi adayımız olarak görüyoruz ve 82 numraya destek vermenizi bekliyoruz. Ayrıca Gostivar Belediyesinde Sayın Arben Taravari’yi de desteklediğimizi bilgilerinize arz ederek 6 numarada buluşmamızın bütün Gostivarlılar içim hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bu seçimlerin Makedonya için değişimi getirmesini bekliyoruz. Makedonya nihayet bir hukuk devleti olmasını ve hukukun üstünlüğünün sağlanmasını diliyoruz. Rüşvet, kayırmacılık ve adaletsizliğin kalkacağı bir Makedonya için değişin diyoruz. Modern bir Makedonya, Avrupa Birliği üyesi bir Makedonya için değişim istiyoruz. Makedonya bütün vatandaşların, milletlerin ortak vatanı olarak, eşithaklılık sağlanacak bir devlet olmasını temenni ediyoruz. Bu seçimlerin başta soydaşlarımıza ondan sonra bütün Makedonya için hayırlara vesile olmasını Rabbimizden diliyoruz.

Önceki Haber

TMBH adayı Şakir: Ben seçilirsem başkanın koltuğu milletin koltuğu olacak

Sonraki Haber

THP seçim çalışmalarına devam etti