Kuzey Makedonya’da 15 Temmuz’da düzenlenecek erken genel seçimler öncesi siyasi partiler seçim kampanyalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) tarafından yayınlanan bildiride şu açıklamalara yer verildi:

“Covid 19 salgını, malesef hükümetin tedbirsizliği ve yetersizliği yüzünden yeni vaka merkezlerinin ateşlenmesiyle devam etmektedir. Gostivar’ın koronavirus nedeniyle alev almasından dolayı son derece üzgünüz. Vatanadaşlarımızla görüşmelerde tedbirlere sıkı bağlanmalarını tavsiye etmekteyiz.

Dün seçim kurmayımız ve milletvekili adayımız Furkan Çako, Aşağı Banisa ve seçim bürolarımizdaa vatandaşlarımızla gerçekleşen görüşmelerde bu hususlara özellikle vurgu yapmıştır. Bu arada Gostivar enfektoloji bölümünün vaka sayılarının artmasıyla, tedavilerde aciz kaldığı üzüntüsünü yaşamaktayız.

İşte bu olgular içerisinde dün Genel Baskanımız ve beraberindeki Heyet, Gostivar’daki genel merkezimizde, Turkiye’den gelen iş adamlarıyla, kurum liderleriyle ve esnaflarla yaptığı görüşmeden sonra Kırçova ve Debreşte teşkilatlarımızı ziyaret ederek seçim mevzuatı üzerinde fikir alış verişinde bulunmuştur. Ayrıca Plasnitsa Belediyesine bağlı Lisiçani köyünde ev ziyaretlerinde bulunmuştur. Bunun dışında Debreşte beldemize bağlı kahyalarla da meraları ziyaret ederek dertlerini dinlemiştir. Teşviklerin adaletsizce dağıtılmasını kınayan küçük ve büyük baş sahipleri, yeni dönemde destek istemektedir.
Heyetimize gösterilen alakadan yola çıkarak, tereddütsüz, şüphesiz seçim galibi olacağımızdan eminiz. Mutlak galip Allah’tır. Hayırlısıyla nasip etsin, niyaz ediyoruz.”

Önceki Haber

El Hilal’in yıllık olağan meclis toplantısı yapıldı

Sonraki Haber

THP seçim kampanyasına Kırçova ve Üsküp’ten devam etti