Üsküp’teki Bushi Otel’de El Hilal Yardım Kuruluşunun Olağan Yıllık Meclis toplantısı yapıldı.

Meclis toplantısı, Covid 19’a karşı önlemlere özen göstererek, El Hilali’in en yüksek organı olan Meclis başkanı Etem Celadini tarafından açıldı.

2019’dan itibaren yoğun faaliyetler ve başarılı sonuçlar hakkında konuşan teşkilat Başkanı Behicüddin Şehabi’nin sunumundan sonra, meclis üyeleri 2019 yılı faaliyetleri ve finansal çalışmaları hakkında yıllık raporlar sunuldu ve bu raporlar onaylandı.

Bu vesileyle başkan Şehabi El Hilali’nin hedef kitlelerine sürekli olarak yardım sunduğu, özgün değerleri koruduğunu ve genel olarak insanlar arasında insani değerleri arttırdığı vurguadı. Denetleme Kurulu Başkanı Nuri Recepi ve teşkilat sekreteri Ali Sadiku da mali raporuyla ilgili görüşlerini bildirerek raporun ibrasından önce El Hilal’in finansal çalışmaları hakkında ayrıntılı veriler sundular.

El Hilal Başkan Yardımcısı Talat Sadiku, 2020 yılı için planlanan çalışma programı hakkında sunum yaparak El Hilal’ın çalışmalarının bir parçası olan toplam 11 program etkinliğini açıkladı.

Yapılan müzakerelerden sonra Yıllık calışma programı da meclis tarafından onaylandı.

Daha önce Coronavirus ile savaşı kaybeden Kalkandelen şubesi üyelerinden Saduş Saliu’nun ruhuna hitaben, Mutalib efendi Ademi’nin dualasıyla Meclis toplantısı sona erdi.

Önceki Haber

YEE ve Mamak Belediyesi, Sancak bölgesine tıbbi malzeme yardımında bulundu

Sonraki Haber

TMBH’den koronavirüs salgınında yetersizlik vurgusu