TMBH’den “Hatay’da Bizden De Bir Yuva Olsun” kampanyası

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), Türkiye’deki depremde en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay’ın yaralarının sarılması için “Hatay’da Bizden De Bir Yuva Olsun” kampanyasını başlattı.

TMBH’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olan Türk Milli Birlik Hareketi, asrın felaketiyle ilgili ikinci bir kampanya başlattığımızı, bütün üye, sempatizan, soydaş ve vatandaşlarımıza duyurmaktayız. Daha önceden belirttiğimiz gibi şimdi yaraların sarma zamanıdır. Acımızı unutmak mümkün değildir. Devlet, millet, gönül coğrafyamızla beraber el ele verip, mümkün mertebe bu felaketin mağdurlarını bir an evvel kendi ayakları üzere durmalarını sağlamımız, boynumuzun borcu olarak görmekteyiz.

Karınca, kararınca misali anavatanımız, gözümüzün nuru olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında yer aldığımızı somut dayanışma ile ortaya koymalıyız. Vefat edenleri geri getiremeyeceğimize göre, onların hatıralarını ve onlardan kalan hatıraları canlandırmalıyız, canlı tutmalıyız. Bu asrın felaketi esnasında Makedonya’daki vatandaşların adeta hepsi büyük bir dayanışma göstererek, Türkiye’mizin yanında oldular. Ne kadar teşekkür etsek azdır, çünkü bütün yardımlar yanı sıra manevi yardım çok önemliydi.

Her aile bütçelerini zorladığının farkındayız. Hala içimizde dayanışma için yeterli güç ve arzu olduğunu inandığımız için bugünden itibaren “Hatay’da Bizden De Bir Yuva Olsun” nakdi (parasal) kampanyamızı bütün hayırseverlere duyurmaktayız. Bu sebeple Genel Merkezimiz her gün saat 09:00 – 17:00 ve 20:00 -22:00 açık olacaktır. Bütün şubelerimiz bu konuda bilgilendirilmiştir ve bölgelere göre irtibat kurulacak yöneticilerimiz belirlenmiştir.

Kampanyamızın sonunda toplanan miktar, Türkiye’deki ilgili makamlara teslim edilip, Hatay bölgesinde icraatın gerçekleşmesini talebimizi de belirteceğiz.

Türkiyemizin Yanındayız. Allah Yar ve Yardımcımız olsun.”

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerini kabul etti

Read Next

Batı Trakya’da İsrail, Yunanistan ve ABD’den dikkat çeken tatbikat