TMBH: Türkiye Cumhuriyeti bizim anavatanımızdır ve kalbimizde taht kurmuştur

Saraç

TMBH

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir bildiri yayınladı.

TMBH’den 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yıldönümü vesilesiyle yayınlanan bildiride şu ifadelere yer verildi:

“6 yıl önce, bu güne denk gelen tarihte, anavatanımız, gözümüzün nuru Türkiye Cumhuriyeti bir darbeyle karşı karşıya kalmıştır. FETÖ terör örgütü tarafından yapılan bu askeri darbe esnasında 251 vatansever hayatını kaybetmiş, 2000 üstünde insanımız yaralanmıştır. Vatanseverlerin cesareti, direnişi ve yüksek ahlakı bu darbenin püskürtülmesine örnek bir davranış olarak tarihimize Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kazandırmıştır. Anavatanımızda askeri darbelerin sayfası her zaman için kapanmıştır. Devlet söz konusu olduğu zaman, milli ve manevi değerlerimizin gereği olarak hiç kimse amma hiç kimse milletimizin iradesine hipotek koyamaz ve millet iradesinin üstüne çıkamaz.

Dost, düşman bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti bizim anavatanımızdır ve kalbimizde taht kurmuştur.Kim bu tahtı yıkmak isterse bizim de düşmanımızdır. Şartlar ne olursa olsun kayıtsız, şartsız her zaman anavatanımızın yanında yer aldığımızı bilmenizi isteriz.

Darbe girişiminin 6-ncı yılında bir tekrar şehitlerimize gani gani rahmet, gazilerimize sağlık ve anavatanımıza geçmiş olsun Rabb’imizden  niyaz ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebed yaşayacaktır.”

Read Previous

Gıda ve Veterinerlik Ajansı, Hayvanat Bahçesi’nde denetim gerçekleştirdi

Read Next

Darbecilere karşı çıkarken şehit olanların ailelerinin hüznü dinmiyor