Gıda ve Veterinerlik Ajansı, Hayvanat Bahçesi’nde denetim gerçekleştirdi

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Hayvanat Bahçesi’nde 12 atın kesilip etlerinin diğer hayvanlara verilmesinin ardından Gıda ve Veterinerlik Ajansı bir denetim gerçekleştirdi.

Gıda ve Veterinerlik Ajansı müfettişleri İçişleri Bakanlığı’nda ve medyada yaklaşık on atın yasa dışı yollardan kesildiğine ve ti vahşi hayvanların beslenmesinde kullanılacağına ilişkin bilgilerin ardından dün öğleden sonra Üsküp Hayvanat Bahçesi’nde olağanüstü bir inceleme yaptı.

Yapılan kontrolde, hayvanat bahçesinde Gıda ve Veterinerlik Kurumu tarafından onaylanmayan bir mezbahada, uygun belge olmadan, yani sağlık durumu belirsiz, kimliği belirsiz ve kayıtsız 10 toynaklı hayvanın kesildiği belirlendi.

Depoda iki canlı hayvan, mezbahadaki buzdolaplarında toplam 1.286 kilogram kesilen hayvan karkasları ve 100 adet dondurulmuş piliç bulundu.

Kesilen toynaklı hayvanların, onaylanmamış bir tesiste kesilen, kimliği belirsiz ve kayıt dışı sağlık durumu bilinmeyen hayvanlardan olduğundan Gıda ve Veterinerlik Kurumu bir Karar yayınlayarak, Drisle depolama sahasında güvenli olmayan etin zararsız bir şekilde imha edilmesini emretti.

Konuyla ilgili Üsküp Hayvanat Bahçesi Müdürü ve 5 çalışan göz altına alındı.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin asla esir edilemeyeceğini gösterdik

Read Next

TMBH: Türkiye Cumhuriyeti bizim anavatanımızdır ve kalbimizde taht kurmuştur