TMBH: “Soros ve sözde Türk milletvekili destekli haber portalına karşı hukuki işlem başlatıldı”

Türk Milli Birlik Hareketi bugün bir yazılı açıklama yaparak son dönemde gerçek dışı ve iftira haberleri ile kamuoyunda gündeme gelmek isteyen sözde haber portalının suçlamalarını red ederek hukuki işlemleri başlatacağını vurguladı.

TMBH’nin bildirisinde aynen şunlar kaydedilmektedir:

“Son günlerde Türkiye karşıtı ve Makedonya Türk’lerinin her kesimine maksatlı saldırı haberleriyle öne çıkan ve Türk düşmanı Soros Vakfı tarafından finanse edilen ve maalesef bir sözde Türk milletvekilinin de arkasında olduğu bir haber portalında Genel Başkanımız Sayın Erdoğan Saraç ile ilgili asılsız bir haber yayınlanmıştır. Öncelikle yayınladıkları haber hakkında haber portalına karşı hukuki işlemleri başlattığımızı bildirmek istiyoruz.

Erdoğan Saraç bütün siyasi hayatı boyunca gerek Makedonya’da gerekse Türkiye’de bütün cemaat ve tarikatlara karşı mesafeli olmuş ve bu mesafeyi koruyabilmiş tek Makedonyalı siyasetçi olmuştur. Erdoğan Saraç’ı iyi tanıyanların kendisinin para ile pul ile satın alınamayacak belki de tek siyasetçi olduğunu da bilirler.

Erdoğan Saraç’ı hem Makedonya kamuoyu hem Türkiye kamuoyu hem de Türk Dünyası kamuoyu çok iyi tanıdığı için yazılan asılsız iddialar hakkında cevap vermeyeceğiz. Bunun takdirini asil Türk Milletine bırakıyoruz.”

Read Previous

Kosova’nın Belirsiz Geleceği

Read Next

Kosova`da cuma günü Makedonya için camilerde yardım toplanacak

One Comment

  • As I am looking at your writing, baccaratsite I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *