TMBH, seçimlerde muhalefet cephesiyle ortak hareket edecek

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), Kuzey Makedonya’da yaklaşan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde muhalefet cephesi içinde ortak hareket edecek.

TMBH’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yoğun bir gündem üzere çalışan MİK üyelerimiz, seçim mevzuatını, büyük ortağımızla yapılan görüşmelerden rapor, seçim bölgelerimizdeki durumlar, ramazan paketleri , bir iftar sofrasının düzenlenmesi, seçimlerde görev dağılımı ve yeni seçim büroları üzere görüşüp, kararlar aldı. Oy birliği ile alınan kararlar ;

1. Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine muhalefet cephesi içerisinde ortakça hareket edeceğiz,

2. Büyük ortağımızla yaptığımız görüşmelere, ileride de Genel Başkanımız Sayın Erdoğan Saraç, Gen. Bşk. Yardımcısı Ridvan Mehmedov ve Genel Sekreterimiz Cüneyt Rüşid devam edecekler. Toplantıda aldığımız kararlar Heyetimiz tarafından segilenip, icraatta geçmesi için ortağımıza sunulacaktır.

3. Seçim bölgelerine göre seçim kurmay yetkilileri belirlenmiştir. Seçim Kurmayı Başkanı görevine Genel Sekreter Sayın Cüneyt Ruşid getirilmiştir,

4. Geleneksel İftar 2024 soframız, 24 Mart 2024 tarihinde Limak Üsküp Luxyuri Hotelde düzenlenecektir,

5. Seçim takvimi yüzünden DKSK kurumundan aldığımız bilgilendirmeden dolayı Ramazan paketleri, “seçim rüşfeti içine girer” hükmüne dayanarak, yapılamayacağı anlaşılmıştır. Durum değişirse geleneksel olarak yaptığımız bu hizmetimizin devamı için gayret içinde olacağız.

Yarın idrak edeceğimiz Ramazan’ın bütün Türk- İslam alemine hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.”

Read Previous

THP, Cumhurbaşkanı Pendarovski’yi destekleyecek

Read Next

Bulgaristan, Türkiye’den ‘mısır gluteni unu’ satın alacak