THP, Cumhurbaşkanı Pendarovski’yi destekleyecek

Türk Hareket Partisi (THP), Kuzey Makedonya’da yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mevcut cumhurbaşkanı, Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) adayı Stevo Pendarovski’yi destekleyecek.

THP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk Hareket Partisi Merkez Meclis toplantısı Üsküp’te gerçekleştirildi. Toplantıda, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinde görüşüldü ve Stevo Pendarovski’yi destekleme kararı oybirliğiyle alındı.

THP yöneticileri ve Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski’nin çalışma toplantısında, parti programımızın yeni dönem cumhurbaşkanlığı programına entegre edilmesi üzerinde duruldu.

Türk Hareket Partisi’nin talebi olan “Topluluklar (azınlıklar) Konseyi”nin Cumhurbaşkanlığı kabinesi bünyesinde kurulması fikri Sayın Pendarovski tarafından kabul gördü ve yeni dönemin ilk 100 günü içerisinde bu fikrin hayata geçirilmesi öngörülmektedir.

Ülkemizin çok kültürlü ve etnikli yapısına önem veren Pendarovski ile Türk toplumunun çıkarları doğrultusunda ikinci cumhurbaşkanlığı döneminde de verimli bir işbirliğine devam edeceğiz.”

Read Previous

AB Komisyonu, Bosna Hersek ile katılım müzakerelerinin başlamasını tavsiye etti

Read Next

TMBH, seçimlerde muhalefet cephesiyle ortak hareket edecek