TMBH Merkez Jupa seçimleriyle ilgili çözüm önerisinde bulundu

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH), gerekli katılım barajı sağlanamadığı için ikinci kez tekrarlanması beklenen Merkez Jupa seçimleriyle ilgili yeni bir çözüm önerisinde bulundu.

TMBH’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TMBH Merkez İcra Kurulu diğerleri arası gecenin geç saatlerine kadar Merkez Jupa’daki durumların tahlilini yaparak, iki seçim öncesi karşılaştığımız, hukuksuzluklar, adaletsizlik, baskılar ve hileler dayanarak oy birliği ile aşağıdaki tutumumuzu kamuoyunun takdirine sunmaktayız.

Merkez Jupa iki dönem Belediye Başkanlığını yürüten ve çimdi de iki seçim arası Hükümet tarafından kayyum alarak atanan kişi gerçekten bir zalimdir.Bu özelliğini göremeyenler olabilir, ancak gün geçtikçe nasıl bir ahlak yapısı bozuk insan olduğunu ve bütün görevlerini sadece uydusu olan taraf ve kendi şahsi çıkarları için kullandığını herkes görecek ve anlayacaktır. Merkez Jupa’yı , memleketini ve mensup olduğu Türk milletini seven herkes bunu bir an önce çözmesini bekliyoruz ve son derece samimiyetle bu durumun pek fazla süremeyeceğini inanıyoruz.

Seçim öncesi ve sonrası görevini kütüye kullanarak yaptığı aldatmacalarla özellikle kayyum olarak, hizmet talebinde bulunan kişi ve soydaşlarımızı manipülasyona tabii tutarak ,kişinin parti taassubuna bakarak, yani güvenilir bir seçmeni ise tüm yasa ve kuralları ezerek her türlü belgeyi verebilir ve onaylayabilir, diğer yandan başvuru sahibi onun tarafından değilse, ona göre güvenilir değilse kayyum görevini istismar ederek, seçim dönemini bahane ederek haklı talepleri de reddetmektedir. Başka bir sözle seçim döneminde karar alma yetkisinin bulunmadığını, seçim sonrası beklemesini belirtmektedir.Bu şekilde Belediyede çalışanları ve bütün sakinlerimizi aldatmaktadır oyalamaktadır. Bir sözle yanında yanında olan birkaç sadık eriyle, Belediyeyi sanki kendi malı  gibi kullanarak ahkam kesmektedir. Hükümeti de arkasına almış vatandaşlarımıza hizmet yerine zulum saçmaktadır. 20 Ağustos seçim günü yaklaşırken Belediyenin bütün imkanlarını istismar ederek leyine bir gelişme için her şeyi çiğnemektedir.

Belli ki paçaları tutuşmuş bir hali var. Seçim komisyonları onların istedikleri gibi olduğu için  manipülasyona açık bir ortam oluşmuştur.Böyle bir ortamın oluşturduğu bu zalimin pençesinden Merkez Jupa’nın kurtulması lazım, Özellikle Türkeler arası nifak sokarak Türklerin bölünmesine ve birlik ve beraberliğine asla göz yumulamaz. Mensubu olduğu partı TDP buna sessiz kalmakla suç ortağı konumundadır. Çünkü tarihi bir dava yönettiğimiz bu davada Jupa bu tür yalakalara teslim edilemez.Rakibini yetkisi olmamasına rağmen işten alma kararı bu kişinin adalet anlayışını ortaya koymaktadır. Bir taraftan yetkim yok diyeceksin, diğer taraftan işten alacaksın. Bu yüzden bu adayla Merkez Jupa Belediye başkanı seçimi bir tiyatro olacaktır. Bu yüzden TDP ye seslenerek bu duruma çözüm bulmak için şunları öneriyoruz:

1.Merkez Jupa belediye Başkanlığı için yeni bir aday belirlesin, biz de eski adayımızı seçime dahil etmeyiz. İki yeni simayla seçime girip kardeşçe bir seçim yapalım,

2. Bugün Saat 20,00 kadar Merkez Jupa Belediye teşkilatlamızın önereceği bir ortak aday ile seçime katılalım.Belediyedeki görev taksimi ortak irade ile belirlenecektir.

3. Belirlenen süreye kadar anlaşma sağlanmasa bu şartlar altınada seçime katılmayacağımızı ve seçime katılmamak için daha doğrusu ismini zikretmek istemediğimiz zalimin pidesine yağ sürmemek için insanalarımızı boykota davet edeceğiz.”

Read Previous

Kosova’da 15 Temmuz Demokrasi Futbol Turnuvası düzenlenecek

Read Next

Üsküp’teki protestocular Meclis önünde temsili mahkeme kurdu