TMBH Genel Sekreteri Ruşid, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç’le görüştü

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Sekreteri Cüneyt Ruşid, 3. Kamu Politikası Akademisi mezunu olarak, Siyasi Gelişimi Akademisi mezunları konferansı için Hırvatistan’da bulunuyor.

TMBH Genel Sekreteri Cüneyt Ruşid, söz konusu ziyareti kapsamında Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile görüşerek kendisine Üsküp Türk Çarşısı plaketi takdim etti.

Ayrıca, Hırvatistan’da iktidar partisi olan Hırvat Demokrat Birliği (HDZ) ve Siyasi Gelişim Akademisi yetkilileriyle bir araya gelen Ruşid, Makedonya’da yaşayan Türkler, Avrupa Birliği ve Balkanlar hakkında konuşmalar gerçekleştirdi.

Sosyal Demokratlar partisinin Zagreb’deki genel merkezini ziyaret eden Ruşid, SDP’nin genel başkan yardımcısı Ranko Ostojić, Meclis Yönetim Kurulu üyesi Marija Lugariç ve diğer üyeleriyle de görüştü.

Ruşid ziyaretleri esnasında, Hırvatistan ve Balkanlar’daki güncel siyasi konular ve zorluklar üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Hırvatistan Parlamentosunu ziyaret ederek Milletvekili Marin Miletic ile tanışan Genel Sekreter Ruşid, yerel siyaset ve kamu politikasının toplumları şekillendirmesinin rolüne de vurgu yaptı.

Son olarak, siyasi gelişim akademisi mezunu olan Belediye Başkanı Tomislav Tomasevic ile de bir araya gelen Cüneyt Ruşid, yerel siyaset hakkındaki deneyimlerini ve bilgilerini paylaşarak “Mozemo!”nun başarısının sırlarını öğrenme şansını elde etti.

Read Previous

Kuzey Makedonya STK’ları AK Parti Bursa yetkilileriyle görüştü

Read Next

Uluslararası Siyer-i Nebi Yarışması’nın Bosna Hersek finali düzenlendi