Kuzey Makedonya STK’ları AK Parti Bursa yetkilileriyle görüştü

Köprü Derneği, Ensar Derneği, Merhamet Derneği ve Vizion-M Derneği temsilcileri Bursa’da çeşitli temaslarda bulundu.

Köprü Derneği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Adayı Sn. Efkan Âlâ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Hayati Yazıcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Sn. Mustafa Dündar ile tarihi Koza Han’da bir görüşme gerçekleştirdik.

Bununla birlikte seçim çalışmaları çerçevesinde esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdik.

Görüşmede Türkiye’nin Balkanlardaki birçok alanda icra ettiği faaliyet ve projeleri vurgulanırken bu çalışmaların devamının ancak siyasi istikrara bağlı olduğu belirtildi.

Bu bağlamda Türkiye’de düzenlenecek olan 14 Mayıs seçimlerinin Balkanlar açısından önemine vurgu yapılırken, seçimlerin Türkiye ve Balkanlar için hayırlı olması temennisinde bulunuldu.”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “AK Parti Genel Başkan Yardımcılarımız Sn. Efkan Âlâ ve Sn. Hayati Yazıcı ile birlikte Kuzey Makedonya Merkezli STK heyeti ile bir araya geldik. Kardeşlerimizle aramızdaki gönül köprülerini daha da güçlendirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise açıklamasında, “14 Mayıs seçimlerine Makedonya’dan destek için gelen kardeşlerimizle buluştuk. Güçlü Türkiye, güçlü Balkanlar için hep birlikte çalışacağız. Kardeşlik ve dayanışmamız daim olsun.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Türk ve Sırp iş insanları, Belgrad’daki çalışma toplantısında buluştu

Read Next

TMBH Genel Sekreteri Ruşid, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç’le görüştü