TMBH Genel Başkanı Saraç, çalışmalarını seçim bölgesi olan Gostivar’da sürdürdü

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken, siyasi parti ve adaylar seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

Seçimlere ana muhalefet partisi VMRO DPMNE öncülüğündeki “Senin Makedonyan” Koalisyonu ile katılan Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, seçim çalışmalarını kendi seçim bölgesi de olan Gostivar’da sürdürdü.

TMBH Genel Başkanı ve milletvekili adayı Erdoğan Saraç konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi.

Bugün seçim haritası gereği Gostivar pazarını gezmekle kampanyamıza başladık. Beraberimde 6.ncı Seçim Bölgesi liste başı adayı milletvekili Dafina Stoyanovska Hanımefendi ve Heyetlerimizle beraber tezgah tezgah gezerek hem satıcıların hem de alıcı, müşterilerin dertlerini dinledik. Dinledikten sonra cumhurbaşkanı ortak adayımız olan Prof.Dr. Gordana Silyanoska Davkova Hanımefendinim proğramını tanıttık. Gostivar pazarı en eski ve kalabalık pazarlardan biridir. Maalesef yanlış icraatlardan dolayı hem satan hem alan son derece üzgün ve hükümete yükleniyor.

Pazarda çok eski dostları görmek ayrı bir mutluluktu hele doğru adresi dile getirerek, iş hayatımdan , fudbol ve hakemlik kariyerimden milletvekili görevine kadar unutulmamış o samimi ifadeler, gerçekten insanı ister istemez mutlu eder. Pazarda, Türkler, Makedonlar, Arnavutlar, Romanlar hepsi bir ağızdan hükümeti veryansın ediyorlar. Örneğin Resne’den gelen elma üreticileri elmaların ellerinde kalmalarını Hükümetin hesapsız dışardan elma getirmelerine bağlıyorlar ve hükümeti cezalandıracaklarını açıkça beyan ediyorlar.

Diğer taraftan Banisalı soydaşlarımız Gostivar Kırçova oto yolu için hükümet tarafından gasp edilen malları için memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar. Bu sorun üzere hükümetin gaddar davranışını kınıyorlar. Bu sorunu yeniden gündeme getirmek için Banisalı soydaşlarımızla yakında bir görüşme gerçekleştireceğiz. Herkesi dinledik, çözüm için iktidara gelmemiz lazım.

Söz veriyoruz bütün sorunlara el atacağız ve vatandaşımızın bundan sonra yağmalanmasına izin vermiyeceğiz. Bu yüzden 24 Nisan ve 8 Mayıs tarihlerinde sandıkta 2 numarada buluşalım davet ediyoruz.”

Read Previous

BDİ: SDSM ve VMRO istese de istemese de gelecek cumhurbaşkanı Meclis’te seçilecek

Read Next

TDP, çalışmalarına Struga’da devam etti