TMBH Genel Başkanı Saraç, Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Bayraktar ile telefonda görüştü

Saraç

TMBH

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkanı adayı Üsküp kökenli İlknur Kovaç Bayraktar ile telefonda görüştü.

TMBH’den görüşme ile alakalı yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Genel Başkanımız Sayın Erdoğan Saraç bugün, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın tensibleriyle Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olarak açıklanan çok değerli hemşehrimiz Av. İlknur Kovaç Bayraktar Hanımefendiyle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Gürüşme esnasında Genel Başkanımız, Makedonya Türkleriin milli refleksi ve vicdanı olan Türk Milli Birlik Hareketinin bütün mensupları adına, bu adaylıktan dolayı son derece memnuniyet duyduğumuzu ve seçimlerin hem kendisine hem de anavatnımız Türkiye Cumhuriyetine hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ettiler.

Bayrampaşa Belediyesi, anavatana dönüş yapan kabarık sayıda hemşehrilerimizin bir belediyesi olduğunu biliyoruz. Herkes oraya yerleşme sebeplerini sandığa gitmezden önce bir tekrar gözden geçirerek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacağından eminiz.

Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir ve önünü kesmek isteyenler,bizi de tekrara mağdur duruma düşürebilirler. Güçlü Türkiye Cumhuriyeti dış Türklerin,akraba topluluklarının ve mağdurların sigortasıdır. Belediye Başkan Adayımız Sayın Av. İlknur Hanımefendi görüşmeden büyük memnuniyet duyduğunu ve bu vesileyle Makedonya’daki bütün soydaşlarımıza en kalbi selam ve hürmetlerini bildirdi. Ayrıca Bayrampaşadaki bütün akraba, soydaşlarımız ve bütün vatandaşlara olan inancının tam olduğunu ve onlara güvendiğini vurguladı.

Genel Başkanımız da Bayrampaşa’daki bütün akrabalarımıza en kalbi selam ve hürmetlerini arz ettiğini belirterek, bir tekrar adaylığını tebrik ederek, hayırlı olmasını dile getirdi. Ayrıca bu konuda gerektiği takdirde Bayrampaşa’da da bir buluşmanın mümkün olabileceği ihtimali de taraflar arası uygun görüldü. Bu vesileyle Av. İlknur Kovaç Bayraktar Hanımefendinin başarılı olacağından ve hemşehrilerimizin desteklerinden emin olduğumuzu da belirtmekteyiz.

Read Previous

TDP’den İçişleri Bakanlığı’na yönelik sert açıklama

Read Next

Akaryakıt fiyatlarına zam