TİKA’nın restore ettiği Sultan Murad Camii, Türkiye Kültür Bakanı Ersoy’un katılımıyla açılacak

TİKA tarafından restore edilen Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Sultan Murad Camii’nin açılışı Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirilecek.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından restore edilen Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Sultan Murad Camii’nin açılışı Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla yarın gerçekleştirilecek.

İslam Dini Birliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KMC İslam Dini Birliği, yarın 07.04.2023 tarihinde Cuma namazı sırasında, İslam Birliği, Türkiye Cumhuriyeti İşbirliği ve Kalkınma Ajansı – TİKA ve Üsküp Müftülüğü’nün organizasyonunda, 1436 yılında inşa edilen Üsküp şehrinin en eski camilerinden biri olan TİKA tarafından restorasyonu tamamlanan Sultan Murat Camii’nin törenle yeniden hizmete verileceğini kamuoyuna bildirmektedir.

Bu törene ev sahibi olarak İslam Birliği Başkanı Reisul Ulema H. Hz. Şakir ef. Fetai, Üsküp Müftüsü Dr. Kenan ef. İsmaili ve Türkiye Cumhuriyeti’nden T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TİKA Başkanı Serkan Kayalar, T.C. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt ve T.C. Din İşleri Müşaviri Mustafa Bodur, müftüler, din görevlileri, yurt içinden ve yurt dışından misafirler katılacaktır.”

Read Previous

Yunanistan, Ukrayna’ya Leopard tankı vermeyi reddetti

Read Next

Kovaçevski: Anayasa değişiklikleri süreci Kuzey Makedonya’nın iç sorunudur