TİKA’nın destekleriyle Ohri’de 13. Uluslararası İzcilik Kampı Düzenlendi

Kalkan İzcilik Kulübü tarafından düzenlenen Uluslararası İzcilik Kampı bu yıl da TİKA’nın destekleriyle gerçekleşti.

Türk, Arnavut, Boşnak, Karadağlı, Makedon izcilerin bir arada kamp yaptığı organizasyon Üsküp, Kalkandelen, Struga, Ohri kültür gezileri ve Ohri İzcilik Merkezi’nde düzenlenen izcilik etkinlikleriyle 4 gün boyunca devam etti.

5 Mayıs’ta başlayan kamp 8 Mayıs akşamı tamamlandı.

Resmi açılış töreninde selamlama konuşması yapan Kalkan Derneği Başkanı Cengiz Destan organizasyonu 13. kez düzenlemenin gurur ve mutluluğunu yaşarken içlerinin geçen yıllara nazaran buruk olduğunu ifade etti.

Söz konusu burukluğun tam 3 ay önce Anavatan Türkiye’de gerçekleşen depremden dolayı olduğunu belirterek sözlerine devam eden Destan, “Burada her ne kadar kalabalık olsak da depremde kaybettiğimiz kardeşlerimizden dolayı daima eksik olacağız” ifadelerini kullandı.

Devamında, TİKA’nın bu organizasyon için verdiği hem maddi hem manevi destek için teşekkür eden Kalkan Derneği başkanı Destan, Her yıl olduğu gibi farklı ülkelerin bir arada kardeşçe ortak hedefler doğrultusunda hareket etme örneği olan İzciliğin Anavatanımızın güzide kurumu TİKA çatısı altında gerçekleşmesinin ayrı bir gurur duyma kaynağı olduğunu belirtti.

Organizasyonun destekçisi olan TİKA’yı temsilen, TİKA Üsküp Koordinatörü Ömer Halim Söğüt açılış töreni selamlama konuşmasına depremde hayatlarını kaybedenler için Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Söğüt, “Geçen yıllarda kamp alanında bulunan izciler veya aileler belki şu anda aramızda yoklar, üzüntümüz daima olacak eksiklikleri daima hissedilecektir.” Değerlendirmesinde bulundu.

Kalkan Derneği ve İzcilik Kulübünün bu organizasyonuna destek vermenin ne çok mutlu olduklarına değinen Söğüt farklı ülke, din ve milletlerden izcilerin TİKA çatısı altında bulunmalarında mutluluk duyduğunu ifade etti.

Read Previous

Vucic: “Gösterilere 50 bin kişi değil, 9 bin kişi katıldı”

Read Next

Yunanistan tarafından Türk kara sularına geri itilen 70 düzensiz göçmen kurtarıldı