Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’ndan uzman bir heyet Mamuşa Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Heyete, Kosova TİKA Kordinatörü  Cihan Dinçer de eşlik etti.

Kosova TİKA Kordinatörü ve uzmanlardan oluşan heyet Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ile görüştükten sonra iki gün boyunca Mamuşa’da saha ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında yapılan incelemelerin amacının, TİKA ve Mamuşa Belediyesi işbirliği ile tarımcılara faydalı olacak, üretim kapasitelerini ve kaliteyi artıracak, kalıcı  projelerin hazırlanması ile hayata geçirilmesi olduğu belirtildi.

Ziyaretle ilgili Mamuşa Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Başkanımız sn. Abdülhadi Kransiç ve TİKA Kosova Kordinatörü sn. Cihan Dinçer’in iki gün boyunca eşlik ettiği heyet, tarım dernek başkanları ve üyeleri ile görüşme gerçekleştirdikten sonra yoğun bir şekilde Tarım Eczanelerini, Sebze Toplama Merkezlerini ve Tarımcılarımza (seralar, fidelikler) ziyaretler gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde de TİKA ve Belediyemiz işbirliği ile hayata geçirilmesi planlanan proje kapsamında çalışmalar ve değerlendirmeler devam edecektir. Belediye Başkanımız sn. Abdülhadi Krasniç, iki gün boyunca yoğun bir şekilde saha ziyaretleri gerçekleştirerek araştırmalar yapan uzman heyete ziyaretleri ve destekleri için teşekkürlerini ileterek Mamuşalı tarımcılarımız için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını iletti.”

Kosovaport

Önceki Haber

Arnavutluk, Kırım Platformu’na destek verdi

Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Pendarovski Papa ile görüştü