TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, Bulgaristan’ı ziyaret etti

Balkanlarda Türklerin yoğun olarak yaşadığı Bulgaristan’a  gerçekleştirdiği çalışma ziyareti kapsamında TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği görevine yeni başlayan Büyükelçi Mehmet Sait Uyanık ile Büyükelçilik rezidansın da bir araya geldi.

Büyükelçi Uyanık’a nezaket ziyaretinde bulunan Çevik, Elçilik ziyaretinin ardından  Bulgaristan Başmüftülüğüne geçerek Başmüftü Mustafa Hacı Aliş ile makamında bir süre görüştü.

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği Sosyal Medya  hesaplarından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada; 

 “Büyükelçimiz Mehmet Sait Uyanık, Bulgaristan’a çalışma ziyaretinde bulunan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Mahmut Çevik ve beraberindeki heyetle biraraya gelmiştir.” denildi.

Bulgaristan Başmüftülüğü sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada ise  ; 
Müslüman İtirafları’na yapılan ziyaretin Dr. Çevik’in Bulgaristan’daki programının bir parçası olduğu ve Toplantıda Müslüman İtirafı Genel Sekreteri Celal Faik’in de hazır bulunduğu belirtildi.

Türkiye’ye dönen TİKA Başkan Yardımcısı Dr.Mahmut Çevik, çalışma  ziyareti çerçevesinde ayrıca Türkiye’nin Burgaz Birinci Sınıf Başkonsolosu  Tolga Orkun ve Filibe Başkonsolosu  Korhan Küngerü ile de görüşmelerde bulunmuştu.

Kırcaalihaber

Read Previous

Mübadil atalarının eşyalarını 25 yılda bir araya getirdi

Read Next

“Yeni Hükümet sadece Kuzey Makedonya ismini kullanmalı, aksi takdirde Yunanistan ve Avrupa ile ilişkilerde sorunlar yaşanacak”