TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, Batı Trakyalılarla görüştü

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, Batı Trakyalı Türk gençleriyle ve belediye başkanlarıyla bir araya geldi

“Davasına Sadık Bir Adam” programı vesilesi ile Ankara’ya gelen Batı Trakyalı sivil toplum kuruluşları başkanları ile yine Batı Trakyalı belediye başkanları Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik ile ayrı ayrı bir araya geldiler.

BELEDİYE BAŞKANLARININ ÇEVİK’İ ZİYARETİ

Batı Trakyalı belediye başkanları Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik’i makamında ziyaret etti.

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Batı Trakya’nın Gümülcine sınırları içerisinde Kozlukepir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ile Yassıköy Belediye Başkanı Av. Önder Mümün ve İskeçe sınırları içerisinde Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’i makamında kabul etti.

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik’e kabullerinden dolayı teşekkür eden Batı Trakyalı belediye başkanları bölgelerindeki çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.

GENÇLER ÇEVİK İLE BİR ARAYA GELDİ

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından “Davasına Sadık Bir Adam” programıyla Dr. Sadık Ahmet’i doğumunun 75.yılında anıldı.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde düzenlenen anma törenlerine katılan TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Batı Trakya Türkleri ile tek tek bir araya geldi.

Ankara Merkezli Balkan Göçmenleri İktisadi Araştırma ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı Dr. Yüksel Özkale’nin de iştirak ettiği programda, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Batı Trakya’dan gelen, sivil toplum temsilcilerini, siyaset insanlarını dinledi. Görüşmeler sonrası Batı Trakya Türk Gençleri ise TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik ve BİSAV Vakfı Başkanı Dr. Yüksel Özkale ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Read Previous

Dünya genelinde Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 5 milyon 500 bini aştı

Read Next

Gazi Hüsrev Bey Medresesi 485 yaşında