THP, Üsküp’te vatandaşlarla buluştu

Türk Hareket Partisi (THP), Üsküp’te, bu dönemde elde edilen sonuçların ve hayata geçirilen program hedeflerinin sunulduğu bir konferans düzenledi.

Türk Hareket Partisi’nden (THP) konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ndeki Türk toplumunun en önde gelen siyasi kuruluşu olan Türk Hareket Partisi her seçim dönemi öncesinde Türk toplumunun tüm ihtiyaçlarının entegre edildiği programını seçmenlere sunmaktadır. Sorumlu ve şeffaf bir parti olarak THP, tüm seçilmiş ve atanmış yöneticilerin katılımıyla birçok alanda yapılan çalışmaları vatandaşlara anlattı.

Genel Başkan Enes İbrahim, THP ekibinin geride kalan 4 yılda tüm zorluklara rağmen Türk toplumu için çok önemli projeleri hayata geçirmeyi başardığını ve tüm hayati toplumsal kararlara katkı sağladığını vurguladı.

Yetmiş yılı aşkın bir süre sonra ülkemizdeki Türklerin yeni bir kuruma kavuştuğunu belirten genel başkanımız, “Kuzey Makedonya Türk Kültür Merkezi” Milli Kurumu’nun kurulmasıyla elde edilen tarihi başarının, ülkemizde ortak toplum düşüncesinin geliştiğinin sağlam bir kanıtı olduğunu vurguladı.

THP, gerek geçmiş yıllarda gerekse önümüzdeki dönemde, Türk toplumunun yanı sıra tüm ülkemiz vatandaşlarının refahı için özveriyle çalışmaya devam edecektir. Türk toplumunun siyasi temsilinin iyileştirilmesi, yargı sisteminin etkinliğinin artırılması ve AB’ye hızlı entegrasyon, yeni programımız aracılığıyla önümüzdeki dönemde de öncelikli hedeflerimiz olmayı sürdürüyor.”

Read Previous

Saraybosna’daki “pazar yeri katliamı” tanıklarından Tvico, patlama anını anlattı: O sahneler izlenecek gibi değildi

Read Next

İsrail, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını 121. gününde de yoğun şekilde sürdürüyor