THP Üsküp Teşkilatı seçildi

Türk Hareket Partisi Üsküp şehir teşkilatı dün olağan kongresini Üsküp Stone Bridge Oteli’nde düzenledi. Yapılan kongreye Türk Hareket Partisi Genel Başkanı Enes İbrahim, Devlet Bakanı Prof.Dr. Adnan Kahil, Türk Hareket Partisi üye ve sempatizanları katıldı.

Yapılan kongrede Üsküp şehir teşkilatının meclis üyeleri ile birlikte başkanın seçimi yapıldı. Üsküp şehir teşkilatının meclisi 39 kişiden oluşurken, Taner Hacımustafa Üsküp şehir teşkilatı başkanlığına oy birliğiyle seçildi.

Taner Hacımustafa’nın teşekkür konuşmasında Türk Hareket Partisi’nin diğer partilerden farklı olduğunu, büyük başarılara imza atacak kadrolara sahip olduğunu söylerken, temiz toplum için temiz siyaset anlayışına sahip olduklarını ve bunu da şeffaf yönetim sistemiyle bunu kanıtlayacaklarını ifade etti.Hacımusfata ayrıca Makedonya Türk siyasi sahnesinde yeni bir sayfa açan Türk Hareket Partisi bundan sonra da duruşundan, ilkelerinden taviz vermeyeceğini ifade etti.

Türk Hareket Partisi Üsküp Şehir Teşkilatı Başkanı Taner Hacımustafa’nın kongrede yapmış olduğu konuşmasında şöyle konuştu:

Her zaman milletin gönlüne girme hedefi ile hareket eden ve ülkemize ve milletimize hizmette yorgunluk, yılgınlık ve bıkkınlık kelimelerini asla tanımayan Türk Hareket Partisi üye ve sempatizanları, sayın bakanım Prof.Dr. Adnan Kahil, sayın genel başkanım Enes İbrahim ve siz değerli konuklar öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Saygıdeğer kardeşlerim, değerli dostlar öncelikle vermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize teşekkürlerimi sunarım. Türk Hareket Partisi Üsküp Şehir Teşkilatı Başkanı olarak sizlere layık olmak için gereken tüm çalışmaları göstereceğim. Bugüne kadar Türk Hareket Partisi Üsküp teşkilatına emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür eder, bundan sonra yine hep birlikte Türk Hareket Partisi’ni en yüksek zirveye ulaştıracağız.

Makedonya’da Türkler baskı altındayken, Makedonya’da Türkler ezilirken, Makedonya’da Türkler dışlanırken, ülkemiz Makedonya’nın içinde bulunduğu derin krizlerden çıkarmak için hep birlikte mücade verdik. Çok çalışarak, sizlerle hep bir arada olarak, ciddi bir dayanışma ile o karanlık günleri geride braktık. Artık ülkemizin aydınlık yarınlarına, Makedonya Türklerinin geleceği, Makedonya’da Türk varlığının devamı için hep birlikte mücadele vereceğiz. Biz farklıyız. Büyük başarılara imza atacak kadrolara sahibiz. Kadromuzda eğitimli, tecrübeli, deneyimli, genç ve dinamik dostlarımız var. Ekibimizle birlikte Üsküp’te büyük başarılara imza atacağız.

Az konuşacağız, çok çalışacağız. Hep birlikte Üsküp’te Türklerin sesi olacağız. Yapılmanyanları hep birlikte yapacağız. İlklerin partisi olan Türk Hareket Partisi yine Üsküp’te de ilklere imza atacaktır. Yerelden merkeze, merkezden yerele iyi bir diyalogla Üsküp’te Türkleri hak ettiği konuma getireceğiz. 11 yıldır Türklerin saygınlığını kaybettiren siyasi oluşumların aksine, net duruş ve çalışkanlığımızla Üsküp’te de Türklerin saygınlığını artıracağız. Bir olacağız, beraber olacağız. Türkler, Türk Hareket Partisi’nde bütünleşecektir. Üsküp’te birlik ve beraberliğe ulaşacağız.

Temiz toplum için temiz siyaset anlayışına sahibiz. Şeffaf yönetim sistemimizle bunukanıtlayacağız. Makedonya Türk siyasi sahnesinde yeni bir sayfa açan Türk Hareket Partisi bundan sonra da duruşundan, ilkelerinden taviz vermeyecektir. Daha güzel yarınları birlikte inşa etmemiz içinde arıtk her Türk elini taşın altına koymalıdır. Daha güzel yarınları gerçekten hep birlikte inşa edeceğimiz konusunda ümitliyim. Üsküp Şehir Teşkilatı başkanlığına beni layık gördüğünüz için tekrardan teşekkür eder, sorumluğum farkında olduğumu bilmenizi ister, tekrardan hepinizi saygı ve seygiyle selamlıyorum.

Konuşmamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle sonlandırıyorum: Varlığımız Türk varlığına armanağan olsun.”

Read Previous

T.C. Üsküp Büyükelçisi Kara ENSAR Kız Yurdu’nu ziyaret etti

Read Next

Yunanistan’da iki Alman gazeteci gözaltına alındı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *