T.C. Üsküp Büyükelçisi Kara ENSAR Kız Yurdu’nu ziyaret etti

T.C. Üsküp Büyükelçisi Sn.Tülin Erkal Kara 9 Mart Cuma günü ENSAR Kız Üniversite Öğrenci Yurdunu ziyaret etti.

Ensar Kız Üniversite Öğrenci Yurdu Müdüresi Kadriye Süleyman, Ensar Derneği Başkanın Eşi Gülsüm Sema Baki ve Ensar Kız Yurdu Belletmeni Latife Süleymanın da hazır bulunduğu ziyarette Ensar Derneği’nin eğtim ve kültür alanındaki faaliyetleri ve Ensar Derneği Kız Üniversite Öğrenci Yurtları hakkında bilgi verildi.

2007 yılında faaliyete geçen Ensar Kız ve Erkek üniversite öğrenci yurtlarında çoğunluğu Doğu Makedonyalı Türk öğrencileri olmak üzere 40 erkek 100 bayan toplamda 140 üniversite öğrencisi barınmaktadır. Ziyaret esnasında yurtta kalan öğrenciler T.C. Üsküp Büyüeklçisi Tülin Erkal Kara’nın yurtları ziyaret etmesinden dolayı duydukları mutluluğu dile getirdikten sonra öğrenciler kendilerini tanıttılar. Daha sonra öğrenciler geldikleri bölgeleri ve okudukları bölümleri tanıtarak yurttlarda kendilerine sunulan kaliteli imkanların ve aile ortamının kendileri için büyük bir hizmet olduğunu ifade ettiler.

Bu vesile ile Büyükelçi Sn. Tülin Erkal Kara öğrencilerin eğitim ve üniversite ile ilgili genel sıkıntılarını dinleyerek talebelerle fikir alış verişinde bulundu. Üsküp’te değişik üniversitelerde farklı bölümlerde okuyan öğrencilere derneğin sunduğu hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu söyleyen Kara, yurtlarda kalan öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarının yanısıra milli ve manevi değerlere sahip bir gençlik olarak yetişmelerine katkı sunmak ve eğitimlerini bitirdikten sonra doğdukları bölgeye faydalı olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Öğrencilerle ve Yöneticilerle yapılan sohbetin ardından T.C. Üsküp Büyükelçisi Sn. Tülin Erkal Kara Kız Öğrenci Yurt binasını gezdikten sonra güzel temennilerle Ensar Kız Öğrenci Yurdundan ayrıldı. Ensar Kız Üniversite Öğrenci Yurdu Müdüresi Kadriye Süleyman, T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara’nın Ensar Kız Üniversite Öğrenci Yurdunu ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Read Previous

Bulgaristan Başbakanı: Sovyetler Birliği döneminde de yaşadım, Avrupa’dan iyisi yok

Read Next

THP Üsküp Teşkilatı seçildi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *