THP Genel Başkanı İbrahim: Kongrede alınacak kararlar doğrultusunda partimiz siyasi mücadelesine devam edecek

Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, THP’nin Radoviş Belediye meclis üyesinin, meclis çoğunluğundan ayrılması ve partisinin hükümetten çekileceğine yönelik kamuoyunda çıkan haberlerle ilişkin TİMEBALKAN’a özel açıklamalarda bulundu.

Seyyid EMİN / TİMEBALKAN

THP Genel Başkanı ve milletvekili Enes İbrahim, THP’nin belli başlı ilkeler doğrultusunda siyaset yürüttüğünü ve politikalarını ilkeler doğrultusunda geliştirdiğini söyledi.

THP’nin politikaları doğrultusunda Türk toplumuna hizmet etmek için, Türk toplumunun yararları için ciddi bir mücadele verdiğini söyleyen İbrahim, “Özellikle THP kadroları sadece koltukta oturmak için değil soydaşımıza hizmet etmek için ciddi bir mücadele vermektedir. Radoviş Belediyesi’nde daha önce ortak noktalar üzerinde çalışma yürütmemiz gerekmekteydi. Fakat oradaki belediye başkanının kişisel tercihleri ve aşırı bir baskıcı unsur oluşturulmasından dolayı bizler Radoviş Belediyesi’ndeki meclis çoğunluğundan ayrılmış olduk.” değerlendirmesinde bulundu.

THP’nin merkezi yönetimden ayrılması söz konusu mu sorumuzu yanıtlayan İbrahim, “Bu yıl kongre yılı. Olağan kongremiz bu yıl içerisinde düzenlenecektir. Muhtemelen de yerel seçim öncesinde kongremiz düzenlenecektir. Elbette bu pandemi şartları biraz zorlasa da kesinlikle bu yıl kongre yapılacaktır. Eğer kongrede alınacak kararlar doğrultusunda da partimiz siyasi hayatına, siyasi mücadelesine devam edecektir. Önemli olan kongrede alınacak kararların uygulanmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Uzun yıllar SDSM koalisyonunda yer aldınız ve koalisyon partneriyle ilgili sizleri kongrede bu kararı görüşmeye götürecek herhangi bir sıkıntı ya da problem yaşandı mı sorusuna ise İbrahim, şu yanıtı verdi:

“Kongre yeni merkez meclisini ve ondan sonra da yeni yönetimini ve yeni başkanını seçmektedir. Yeni yönetimin alacağı kararlar illa ki önemli olacaktır. Önemli olan kongrenin düzenlenmesinden sonraki süreçte alınacak kararların saygılanmasıdır. Yoksa sadece kongrede koalisyondan ayrılıp ayrılmayacağı konusu görüşülmez. Çünkü tüzüğümüze göre de koalisyon kararlarını merkez meclis karar almaktadır.”

Read Previous

“Yahya Kemal yeni bir dil ve perspektifle bu uygarlığın ölmediğini bize anlatmaya çalışmıştır”

Read Next

Son 24 saatte maske kullanmayan 425 kişiye ceza kesildi