“Tefeyyüz”ün” Yetenekleri Büyüledi

Dün “Tefeyyüz” İlkokulunda, “Tefeyyüz” Güreş Kulübünün örgütlediği Uluslararası Geleneksel “13 Kasım” gençler güreş turnuvası düzenlendi. Dördüncü kez düzenlenen turnuvaya Makedonya ve Kosava’dan 10 kulüp, toplam 60 güreşçi katıldı.

DSC_1417

“Tefeyyüz” Güreş Kulübü’nden Ramadan Mustafovski kaliteli bir müsabakadan sonra “Balkanec” güreş kulübünden rakibi Can Nazifov’u yenerek turnuva’nın en iyi güreşcisi seçildi.

DSC_1648

Turnuva’nın açılışını Makedonya Olimpik Komitesi Başkanı Vasil Tupurkovski yaptı.

DSC_1535

Tupurkovski yaptığı açılış konuşmasında finallerden önce yapılan müsabakalarda çok kaliteli güreşciler ve harika müsabakalar izlediğini vurguladı. Tupurkovski, Ayrıca çok büyük rekabetin olduğunu ve mükkemel yeteneklerin meydana çıktığını kaydetti.

Makedonya Olimpik Şapmiyonu Şaban Trstena ise genç güreşçiler önünde şu soruyu sordu? “Biz bugün neden burdayız? Turnuvada olmamızın tek amacı var, kendi yeteneklerinizi sergilemeniz. Böyle turnuvalar tüm Avrupa’da, tüm dünyada organize ediliyor”, şeklinde konuştu.

DSC_1555

Geleneksel turnuvaya katılan Üsküp Belediyesi Sporlar Birliği Başkanı Goko Kuzmanovski, Tefeyyüz ilkoklunda toplanan kalabalık sayıda güreşsever ve güreşçileri selamlayarak “bugün aramızda Millli kahramanımız Şaban Trstena ve Milli takımlar doktoru Miloş Vuçidolov’un olması beni çok mutlu ediyor.”, dedi.
Kuzmanovski ayrıca bu turnuvalardan yeni olimpiyat ve dünya şampiyonlarının çıkmasını dilediğini kaydetti.

DSC_1558

Turnuva’da Köprü derneği adına konuşan Başkan Hüsrev Emin, Makedonya’da ve özellikle Üsküp’te yıllarca bu turnuvayı örgütleyen “Tefeyyüz” Güreş kulübünü tebrik ederek “daha iyi başarıların elde edilmesi için dernek olarak maddi ve manevi destek vermeye devam edeceğiz”, dedi.

DSC_1654

Turnuvayı Üsküp ve Çayır Belediyesi’nin yanı sıra “Teffeyüz” Güreş kulübü, “Tefeyyüz” İlkokulu ve “Köprü” Derneği katkılarını sundu.

Hüsamettin Gina / TİMEBALKAN

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Liderlere Yemek

Read Next

Tarihin En Büyük Bütçesi Mecliste

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *