17 Ekim 2021 tarihindeki yerel seçimlerin ikinci turunda seçime katılım barajına ulaşılamamasından dolayı Merkez Jupa’da 17 Nisan’da yeniden seçim yapılacak.

Merkez Jupa’da 17 Nisan’da düzenlenecek seçimlerde Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) adayı Şahin Şakir 1 numarada, Türk Demokratik Partisi (TDP) adayı Ariyan İbrahim ise 2 numarada yarışacak.

Konuyla ilgili TDP’den yapılan açıklamada, “Genel Sekreterimiz Erdal Ahmedi 17 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Merkez Jupa Belediye Başkanlığı Seçimi için düzenlenen kura seçimine katıldı.Devlet Seçim Komisyonunda gerçekleşen kura sonucunda TDP Merkez Jupa Belediye Başkan Adayımız Sn. Ariyan İbrahim’in oy pusulasındaki numarası 2 olarak belirlendi.17 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşen Yerel seçimlerde, kanunun öngördüğü üzere yeterli çoğunluk seçime katılmadığından dolayı Seçimler geçersiz sayılmıştı.” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Bu olayın ardından KMC Meclisi aldığı kararla Seçimlerin tekrarının 17 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşeceğini ilan etti.Türk Demokratik Partisi olarak kuruluşundan bugüne dek kesintisiz bir biçimde yönettiğimiz bu güzide belediyemizde istikrarın ve hizmetin sekteye uğramaması, halkımıza daha nice projeler üretmek ve yaşam standartlarını yükseltmek adına, var olduğumuz müddetçe bu yönetime talib olacağımızı bir kez daha yinelemek isteriz.Geçmişte ve bugün dahi ettiğimiz hizmetler halkımız tarafından takdirle karşılanmış ve partimiz her seçimden birinci olarak çıkmayı başarmıştır. Son gerçekleşen ancak geçerli sayılmayan seçimde dahi ezici bir oy farkıyla galip gelmeyi başardık.Gerek teşkilatımız, üyelerimiz ve kıymetli Merkez Jupa Belediyesi vatandaşlarımızın gayret ve çabalarıyla 17 Nisanda bir kez daha hem belediyemize, hem adayımıza sahip çıkacaklarına olan inancımız tamdır. Seçim demokratik bir haktır ve söz sahibi olmak için bu hakkın kullanılması elzemdir.”

TMBH’den yapılan açıklamada ise “Devlet Seçim Komisyonu tarafından bugün düzenlenen oturumda Merkez Jupa Belediye Başkanlığı seçiminde oy pusulasındaki sıralama için kura çekildi. TMBH’ni temsilen kuraya Genel Sekreter Cüneyt Ruşid katılmıştır. Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Merkez Jupa Belediyesi Başkan adayı Şahin Şakir 1 numaradan yer alacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

İtalyan basını “Facia” ve “Felaket” manşetinde birleşti

Sonraki Haber

Dünyada 40,3 milyon kişi modern köle olarak tanımlanıyor