TDP Üsküp Şubesi’nin gayet “demokratik ve şeffaf” tekzibi

TİMEBAKAN portalı olarak TDP Üsküp Şubesi’nin resmi Facebook profilinde yayınladığı gayet “demokratik ve şeffaf” tekzibi olduğu gibi yayınlıyoruz.

TDP Üsküp Şubesi’nin resmi Facebook sitesinde yapılan yazılı açıklamada, TİMEBALKAN’ın haberinin gerçeklerle bağdaşmadan ve araştırma yapılmadan, sadece kulaktan dolma bilgilerle sipariş üzerine hazırlandığı iddia ediliyor.

TDP Üsküp Şubesi’nin yazılı açıklamasında aynen şunlar belirtiliyor:

“Kurultayın gerçekleştirilmesinin ardından, bir süredir haber portalı olarak faaliyet göstermeye çalışan ve bağımsız Makedonya Türkçe medyası içinde yer almak için çaba harcayan www.timebalkan.com sitesi gerçeklerle bağdaşmayan “TDP Üsküp Şubesi’nin “Gizli Servis” oyunları” isimli bir haber yapmıştır.
Gerçeklerle bağdaşmayan ve araştırma yapılmadan, sadece kulaktan dolma bilgilerle sipariş üzerine hazırlandığı belli olan sözkonusu yazıda, Üsküp Şubesi Kurultayı’nın TDP üyelerinden gizli bir şekilde gerçekleştiği iddia edilmiştir.
Ancak biz TDP Üsküp Şubesi’nin Seçim Komisyonu olarak ifade etmek isteriz ki; bu yanlı haberde adı geçen Kurultayımız ile Kurultay öncesindeki süreç tamamen parti tüzüğüne uygun olarak ve gerekli tüm prosedürler saygılanarak, TDP Genel Merkezi tarafından tayin edilen yetkili kişinin gözetiminde gerçekleştirilmiştir. Kısacası, “çamur at, izi kalsın” mantığıyla yazılmış olan bu yazı ile, başta o gün Kurultay yerinde bulunan ancak yazıyı sipariş edenler tarafından yok sayılan değerli delegelerimize, hiçbir zaman doğruluktan taviz vermeyen TDP Üsküp Şubesi’ne ve kurultayın gerçekleştirilmesi için canla başla çalışan Komisyon üyelerimize karşı bir saygısızlık yapılmıştır”

Yazılı açıklamada ayrıca, TDP Üsküp Şubesi’nin kendi seçmenine sahip çıkmayı ve onlara değer vermeyi öncelik belirlemiş olan bir siyasi oluşum olduğu hatırlatılıyor.

Read Previous

Haftanın Karikatürü

Read Next

TDP Üsküp Şubesi asli üyeleri: “Gizli kapaklı kongre ile TDP Üsküp delege ve seçmenlerine büyük saygısızlık yapılmıştır”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *