Türk Demokratik Partisi (TDP), ülkede yaşanan son siyasi gelişmelerle ilgili bir açıklama yayınladı.

TDP’den yapılan açıklamada, yerel seçim sonuçlarının açıklanmasının hemen akabinde meydana gelen siyasi gelişmelerin yakından ve derin bir titizlikle takip edildiği belirtildi.

Başbakan Zoran Zaev’in istifa demeci ile başlayan süreç ve beraberinde getirdiği belirsizliğin devam ettiği belirtilen açıklamada, “(Son gelişmeler) Ülkemizin refahı ve geleceği için kaygı vericidir. Türk Demokratik Partisi olarak bu siyasi kargaşanın ve belirsizliğin ortadan kalkması için sükunetle ve derin siyasi tecrübemizle işin takibinde ve içindeyiz. Bu gibi durumlarda ülkemizin istikrarı ve halkımızın refahı her şeyden üstündür.” denildi.

Açıklamada, “Bu doğrultuda üstümüze düşen sorumluluğu alıp, gelen görüşme talepleri çerçevesinde bugün hem iktidar hemde muhalefet partileriyle bir dizi görüşmeler gerçekleştirdik. Mevcut kargaşanın ortadan kalkması için tüm partilerin sorumluluk üstlenip çözümün birer parçası olmaları yönünde gayret etmeleri gerektiğini bildirdik. Hukuki ve demokratik ilkeler çerçevesinde süreçlerin şeffaf, tarafsız ve adil bir şekilde sonuçlanması, hem halkımız hem ülkemiz açısından bir güven tazelemesine sebep olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında da şu değerlendirmelere yer verildi:

“Türk Demokratik Partisi olarak çabamız, girişimlerimiz ve beklentimiz istikrarlı ortamın bir an önce sağlanması ve belirsizliğin ortadan kalkması yönündedir.Türk Demokratik Partisi olarak hem kurumumuz hemde soydaşımızın bu süreçlerden mağdur olmaması için çözümün parçası olmak yolunda siyasi tecrübemiz ve mekanizmalarımızla etkinliklerimizi ve görüşmelerimizi devam ettireceğiz.”

Önceki Haber

Alternativa: Milletvekillerimiz bir ve beraberdir

Sonraki Haber

Avrupa ülkeleri Kovid-19’a karşı aşılamada üçüncü doza geçiyor