TDP Kriva Palanka’da Yaşanan Olayları Kınadı

Türk Demokratik Partisi Kriva Palanka’da mescide yapılan saldırıyı kınayarak şunları kaydetmektedir:

“Geçtiğimiz gün Kriva Palanka’da bir mescite düzenlenen vandal saldırıyı derin bir üzüntü ve dehşetler içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Bu insanlık dışı saldırıların ülkedeki dini hoşgörüye gölge düşürmek amacı ile planlandığının inancındayız.”

Mektupta ayrıca “Dini farklılıklar ülkemizin zenginliğidir. Dini özgürlük ve dini seçimler ise, bir ülkenin medeni düzeyinin göstergesidir ve bu özgürlükler insan hak ve özgürlüklerine ilişkin tüm uluslararası sözleşmelerin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadırlar. Kültürel farklılıkları her zaman kabullenmeyi bilen Makedonya halkının bu kötü amaçların farkına varıp, bu tür oyunlara alet olmayacağının inancındayız. Bu yüzden de, Kriva Palanka halkına, ortak refah için farklılıklara saygı göstermeleri konusunda davet göndermekteyiz.
Dini mabede yapılan bu saldırıyı Türk Demokratik Partisi olarak şiddetle kınıyor, bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa zamanda adaletin önüne çıkarılıp cezalandırılacaklarının umuyoruz”, diye ifade ediliyor.

Read Previous

Uluslararası Öğrenci Sempozyumu

Read Next

Rus Saldırıları Yeni Sığınmacı Akını Başlattı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *