TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Oktay, KDTP’yi ziyaret etti

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay ve beraberindeki heyet, Mamuşa ile Prizren’de, Türkçe eğitim verilen okullarda öğrenciler ve öğretmenlerle buluştuktan sonra KDTP Parti merkezini ziyaret etti.

KDTP Genel Başkanı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, KDTP Milletvekilleri Enis Kervan ile Fidan Brina Jılta, gezi boyunca eşlik ettikleri TBMM heyetini Parti merkezde ağırladı.

Kosova’da kendilerini, kendi evlerinde gibi hissettiklerini belirten TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay ve Milletvekilleri, kardeşlik bağlarının çok eskiye dayandığını belirtirken; bu topraklarda yaşayan Kosova Türk toplumunun milli değerlerinin geleceğe taşınmasında çok büyük mücadeleler verdiğini, bu hususta da anavatanın hep yanımızda olduğunu vurguladı.

Parti merkezini ziyarette bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekilleri, Mahmut Rıdvan Nazirli, Seda Gören Bölük ,Talih Özcan, İsmail Özdemir ve Bilal Bilici her zaman işbirliğine açık olduklarını ve ortak çalışmalar yaparak, birlikte hareket etmek istediklerini belirtti.

Partinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve yeni yönetimi ile yeniden seçilen Fikrim Damka’nın yeni başarılarla çok daha güçlü bir parti imajı ve ilkeli siyaseti benimseyen bakış açısıyla, Partinin, Kosova Türk toplumunun tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir güçte olacağına dair inançlarını dile getirdiler.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

AA’nın Makedonca yayını 8 yaşında

Read Next

Avrupa İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mariçiç’ten AK Raporu açıklaması