TAV Makedonya’dan yapılan açıklamada Alper Ersoy’dan boşalan TAV Makedonya Genel Müdürlük görevine Metin Batak’ın getirildiği belirtildi.

TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV Makedonya’dan yapılan açıklamada Metin Batak’ın 1 Ekim itibariyle resmen göreve başladığı, eski genel müdür Alper Ersoy’un da TAV Gürcistan’a atandığı ifade edildi.

TAV Makedonya’da görev yaptığı süre boyunca ülkedeki iki havalimanındaki yolcu sayısını üçe katlamayı başardıklarını kaydeden Ersoy, “Mükemmel çalışan kadromuz ve hava trafiğindeki tüm paydaşlarla yakın işbirliğimizle birlikte, Makedonya havalimanlarını Balkanlar’da lider bir merkez haline getirerek harika bir seyahat deneyimi sunmaya devam ettik.” ifadelerini kullandı.

Yeni genel müdür Metin Batak da Makedonya havalimanlarının gelişimine değerli katkılarından dolayı meslektaşı Alper Ersoy’a teşekkürlerini iletti.

Hem kendisinin hem Alper Ersoy’un 10 yıldır Makedonya pazarında çalıştıklarını kaydeden Batak, “TAV Makedonya ekibine kurduğumuz yolda liderlik etmeye, Üsküp ve Ohri havalimanlarının her ikisinin de daha da geliştirilmesi için yoğun ve özenli çalışarak Makedonya ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki Haber

Arnavutluk-Kosova ortak Bakanlar Kurulu toplantısı düzenlendi

Sonraki Haber

Kosova ve Arnavutluk arasında bir dizi anlaşma imzalandı