Arnavutluk ile Kosova aralarında var olan ilişkileri daha ileriye taşımak amacıyla bugün Tiran’da iki ülke Bakanlar kurulları bir araya geldi.

İki, ülke Başbakanlarının başkanlığındaki Bakanlar, Kosova ile Arnavutluk arasındaki işbirliğin tüm alanlarda geliştirilmesi için kararlılık belirtti.

Bir buçuk  saat süren ortak toplantıda, sınırların kaldırılması, Kosova’nın Durs limanını kullanması gibi önemli  konular  ilgili kararlar alındı.

Kosova ile Arnavutluk hükümetlerinin ortak toplantısının ardından iki ülke başbakanları tarafından basın toplantısı düzenlendi.

Kosova Başbakanı: Kosova ve Arnavutluk yeni bir iş birliğine giriyor

Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, Kosova ile  Arnavutluk’unTiran  Kongre Sarayı’nda düzenlenen 6’ıncı toplantısında, bugünkü anlaşmalarla iki ülkenin yeni bir işbirliği aşamasına gireceğini söyledi.

Hoti, anlaşmaların işbirliği ve uygulanmasının Kosova ve Arnavutluk’un yeni koşullarda hareket etme kararlılığını gösterdiğini söyledi.

Başbakan Hoti,  “daha önce bu tür toplantılarda tanışmıştık ve inanıyorum ki bu anlaşmalarla devletler  arası işbirliğimizin yeni bir aşamasını oluşturuyoruz veya yeni bir aşamaya giriyoruz” ifadesini kullandı.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da İki ülkenin amacının,  Kosova ile Arnavutluk arasındaki sınırı kaldırmak olacağını vurguladı.

Kosovaport

Önceki Haber

Macron: Fransa’da cumhuriyetin ortağı olması için İslam’ın yapılandırılması gerekiyor

Sonraki Haber

TAV Makedonya’nın yeni Genel Müdürü Metin Batak oldu