Taravari: Hükümete katılmayı görüşmedik

Kuzey Makedonya Başbakanı ve SDSM Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski ile bir görüşme gerçekleştiren Arnavut İttifakı Genel Başkan Vekili Arben Taravari, toplantıda hükümete katılmayı görüşmediklerini söyledi.

Arnavut İttifakı Genel Başkan Vekili Arben Taravari, hükümet binasında gerçekleşen görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Görüşmede ülkenin AB üyelik sürecini ele aldıklarını ve hükümete katılmak için herhangi bir teklif almadıklarını söyleyen Taravari, böyle bir teklif gelmesi halinde hükümete katılabileceklerini ancak kendi kırmızı çizgileri olduğunun altını çizdi.

Taravari, “Kovaçevski ile 7 Kasım’daki liderler görüşmesinin ardından ikinci bir görüşmemiz oldu. Ülkenin Avrupa yolunu, yolsuzlukla mücadeleyi ve hukukun üstünlüğünün işleyişini ve Avrupa gündeminin bir parçası olan engellenen yasaları ele aldık. Arnavut İttifakı AB gündemini destekledi ve destekleyecektir. Bugün Hükümete girmeyi görüşmedik ve bir teklif almadık.” ifadelerini kullandı.

Hükümete girme müzakerelerine başlanıp başlanmayacağına partinin karar vereceğini kaydeden Taravari, “Müzakereler olursa, Hükümete girme şartımız olacak bir önlem paketi olan kırmızı çizgilerimiz olacak.” dedi.

Read Previous

Karadağ’da binlerce gösterici erken seçim istedi

Read Next

Hırvatistan’da Vukovar katliamı kurbanlarını anmak için tören düzenlendi