Taravari: 8 binin üzerinde imzaya ulaştık

Kuzey Makedonya’da Arnavut muhalefet bloğu VLEN’in cumhurbaşkanı adayı olan Arben Taravari, resmi imza toplama işlemine birkaç saat önce başladıklarını ve 8 binin üzerinde imzaya ulaştıklarını söyledi.

Arnavut İttifakı partisinin Arben Taravari kanadı, Besa Hareketi, Alternativa Partisi ve Demokrasi Hareketi partilerinin oluşturduğu muhalefet koalisyonu “Değişim için Avrupa Bağlantısı”nin (VLEN) cumhurbaşkanı adayı Arben Taravari imza toplama süreciyle ilgili bir paylaşımda bulundu.

Taravari, paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“Resmi imza toplama işlemine birkaç saat önce başladık ve 8.000’in üzerinde imzaya ulaştık+!

Bu, zorlama ve baskı olmadan ve tamamen özgür irade ile attığınız imzalardır! İmza toplama işlemi yarın da devam edecektir. Bu, yeni bir rekor ve değişimin gerçekleşmeye başladığını gösteren bir göstergedir! Yürekten teşekkür ederim!”

BDİ adayı Bujar Osmani, adaylık için gerekli 10 bin imzayı toplayan ilk aday olmuştu.

23 Şubat’ta başlayan imza toplama süreci her gün sabah 08.00’den akşam 20.00’ye kadar kesintisiz olarak devam edecek ve son gün olan 8 Mart’ta gece yarısına kadar çalışacak.

İmza toplama işlemi, DSK’nin 34 yerel yönetimin genel merkezinde bulunan tüm bölge birimlerinde ve ofislerinde ve yetkili noterler önünde gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanlığı aday listesini sunan kişinin bir seçmen grubu olması durumunda, Seçmen Listesindeki kayıtlı seçmenlerden en az 10 bin imza toplanması gerekirken, cumhurbaşkanı adayı listesini sunan kişinin milletvekili olması durumunda, Milletvekillerinden en az 30 imza toplaması gerekiyor.

Read Previous

Osmani, cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli 10 bin imzayı toplayan ilk aday oldu

Read Next

AB Yüksek Temsilcisi Borrell, Hamas’ın İsrail sayesinde güçlendiğini iddia etti