Spasovski: Vatandaşların güvenliğinin sağlanması amacıyla güçlendirilmiş operasyonel önlemler ve önleyici faaliyetler yapılıyor

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, vatandaşların güvenliğinin sağlanması amacıyla güçlendirilmiş operasyonel önlemler ve önleyici faaliyetlerin yapıldığını söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta, 25.12.2023 – 31.12.2023 tarihleri ​​arasında, vatandaşların güvenliğini artırmak amacıyla yoğunlaştırılmış operasyonel önlemler ve önleyici faaliyetlerin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Yasadışı uyuşturucu ticareti nedeniyle çeşitli gerekçelerle yaklaşık 50 kişi gözaltına alındığını kaydeden Spasovski, “Kamu düzeninin ve huzurun ihlali, ülkede kayıt dışı kalma, piroteknik ticareti (yaklaşık 44.000 ele geçirildi), araçlar için sahte yeşil kart, izinsiz silah bulundurma. İçişleri ve Haberleşme Bakanlığı ile mobil karayolu trafik güvenliği biriminin ülke genelinde aldığı tedbirlerin ardından, işlenen trafik ihlalleri nedeniyle 3598 ceza ödeme talimatı verildi.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı 2023 yılının son haftasında önleme alanında 33 faaliyet gerçekleştirdi.

Read Previous

Çoğunluğu polise olmak üzere 112’ye toplam 2 bin 42 çağrı yapıldı

Read Next

K. Makedonya’da körlerin yalnızca yüzde 10’u Braille alfabesini biliyor