Spasovski: İçişleri Bakanlığı’nda yönetim pozisyonlarının % 48’i kadınlara emanet

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, İçişleri Bakanlığı’nda yönetim pozisyonlarının % 48’inin kadınlara emanet olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. İçişleri Bakanlığı’nın toplumsal cinsiyet eşitliği ve ayrımcılık yapılmaması konusunda istekli ve açık tartışma gösterdiğini belirtti.

Spasovski, “Tarihsel devirler boyunca ailenin direğinden toplumun direğine dönüşen ve günümüze kadar tüm dünyada kadın hakları ve eşitlik mücadelesinin simgesi olan kadına özel saygımla ve İçişleri Bakanlığı yönetimi adına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlık ve her alanda başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Bir asırdır bu bayramın kadınların sosyal, ekonomik, kültürel ve politik başarılarını hatırlatarak dünya çapında kutlandığını anımsatan Spasovski, “Son birkaç on yıldaki ilerleme gözle görülür olsa da, dünya hala etkili bir cinsiyet eşitliği ile övünemiyor.” dedi.

Spasovski, “Son yıllarda İçişleri Bakanlığı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve ayrımcılık yapılmaması konularını açıkça tartışma ve aynı zamanda ekonomik olarak güçlü, cesur ve bağımsız kadın ve erkek yetiştirme konusunda somut adımlar atma yönünde bir irade ve istek olduğunu kanıtladı.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Prizren’de Sıla Cıbo’nun “İdealarda İzole” kitabı tanıtıldı

Read Next

Bosna Hersekli kadınlar, depremzede hemcinslerine dayanışma mesajı gönderdi