Spasovski: Bölgede hibrit tehditler için yeni protokoller benimseyen tek ülkeyiz

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, bölgede hibrit tehditler için yeni protokoller benimseyen tek ülke olduklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, bir gazetecinin hibrit tehdit raporları olup olmadığı hakkındaki sorusunu yanıtlayarak, İçişleri Bakanlığı’na son günlerde okullarda veya diğer kurumlarda bomba olduğuna dair bir ihbar gelmediğini belirtti.

Bölgede geçtiğimiz dönemde hibrit tehditlerle mücadele için bir dizi önlem alan ve yönergeler ve protokoller benimseyen tek ülke olunduğuna dikkat çeken Spasovski, “Biliyorsunuz ki, bölgede tüm bu protokolleri yeni zamanlara ve trendlere uyarlayan tek ülke olarak yönergeler ve protokoller benimsedik. Doksanlardan ya da eski Yugoslavya’dan kalma protokollerle çalıştığımızı biliyorsunuz. Bugünün zamanı farklı, günümüzün teknolojik gelişimi farklı ve 1990’dan kalma yöntemlerle 2023’te harekete geçemezsiniz. Bu yüzden o protokolleri değiştirdik.” değerlendirmesinde bulundu.

Spasovski, tüm faaliyetlerin adım adım takip edilmesi amacıyla hizmetlerin azami düzeyde hazırlandığını ve kapasitelerinin üst düzeyde olduğunu ifade etti.

Read Previous

Haraçina Belediyesi “güvenlik nedenleriyle” bugün çalışmayacak

Read Next

Belgrad gösterilere hazırlanıyor