Sofya’da hastaneye kaldırılanlar başarıyla ameliyat edildi, durumları stabil

İstanbul’dan yola çıkan ve Bulgaristan’da yaptığı kaza sonucu yanan otobüsten yaralı olarak kurtulan 7 kişinin durumunun iyi ve stabil olduğu belirtildi.

Sofya’daki “Pirogov” Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Yaralıların sağlıkları için herhangi bir tehlike yoktur. Pirogov Hastanesi bugün hastalara uygun şekilde bakıldığını ve durumlarının çeşitli uzmanlar tarafından takip edildiğini duyurdu. Gerekli tüm acil müdahaleler yapılmıştır.” denildi.

Hastaların ameliyat sonrası durumu iyi olduğu belirtilen açıklamada, “Bugün iki ek operatif müdahale geliyor. Kurbanlardan biri üzerinde, hastanın gelecekteki terapötik tedavisi hakkında daha fazla netlik sağlayacak ek tıbbi teşhis prosedürleri gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Yaralı kurtulan 7 kişiden 6’sının Sofya’daki Pirogov Hastanesi Yanık ve Plastik Cerrahi Kliniğinde, diğer bir kişinin ise Travmatoloji Kliniği’nde tedavi edildiği açıklandı.

Hastanede Yanık ve Plastik Cerrahi Kliniği başkanı Prof. Dr. Marija Argirova, tüm hastaların kabul gününde başarılı ameliyatlar geçirdiğini söyledi.

Read Previous

Osmani: Kimlik tespiti ve naaşların daha hızlı transferi için çalışıyoruz

Read Next

Fenerbahçe, Yunanistan ekibi Olympiakos’a konuk oluyor