Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler öncesinde ülkedeki siyasi partiler seçim kampanyasının ilk gününü hareketli geçirdi.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM), seçim kampanyasına “Belediyemiz için En İyisi” mottosuyla Manastır’da (Bitola) düzenlediği aday tanıtım toplantısı ile başladı.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev burada yaptığı açıklamada, her belediye için en iyi adayı seçme çağrısında bulundu.

SDSM’nin son dört yıl içinde Hükümet ve kurumlar aracılığıyla devletin sorumlu ve hesap verebilir yönetimi için standartlar belirlediğini ifade eden Zaev, “Ülkeyi uluslararası alanda geliştiriyoruz, yurtiçinde belediyeleri geliştiriyoruz, yaşam kalitesini yükseltiyoruz, yaşam standardı yükseliyor. Birlikte ülkeyi doğru yöne yerleştirdik. İlerliyoruz. Ve hiçbir ikilem yok. En iyisi sadece İleri gitmekle mümkündür.” diye konuştu.

– Mickoski: Makedonya’yı başarı hikayesi yapacak 14 bin 835 projeyi garanti ediyoruz

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE ise yerel seçim kampanyasına geleneksel olarak başladıkları Ohri’de “Yeni Bir Gelecek Oluştur” mottosuyla düzenledikleri toplantı ile başladı.

Ohri’deki Antik Tiyatro’da gerçekleşen toplantıda konuşan Mickoski, Makedonya’nın yolsuzluklardan yorgun düştüğünü ifade ederek, “Makedonya’yı başarı hikayesi yapacak 14 bin 835 projeyi garanti ediyoruz. Bunlar sadece görünüşte yerel seçimler ama daha derine bakarsanız bundan daha fazlası var. Makedonya’nın geleceği ile ilgili birçok şey seçimlere bağlı.” diye konuştu.

– Ali Ahmeti: BDİ sorumluluk alan bir parti

Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) de ülkedeki 7. yerel seçim kampanyasına Gostivar’da başladı.

“Hayatı seç, yeşile oy ver” mottosuyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında konuşan BDİ Genel Başkanı Ali Ahmeti, BDİ’nin sorumluluk alan bir parti olduğunu söyledi.

– “Temiz” koalisyonu seçim kampanyasına Çayır’da başladı

“Arnavutlar için İttifak” ve “Alternativa” partileri arasındaki ittifak yerel seçim kampanyasına “Temiz” mottosu ile Çayır’da başladı.

16 belediyede yarışacak ittifakın aday tanıtım toplantısında Arnavutlar İçin İttifak Genel Başkanı Ziyadin Sela ve Alternativa Genel Başkanı Afrim Gaşi katılımcıları selamlayarak gelecek 4 yıl için projelerini açıkladı.

Önceki Haber

TDP yerel seçim kampanyasına Resne’den başladı

Sonraki Haber

Crvenkovski: Yolsuzluk, bölünme ve borçla ilgili sorunlarımız var