Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’ten “istifa” mesajı

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksanda Vucic, genel başkanlığını yaptığı Sırp İlerleme Partisi’nin (SNS) üst düzey isimleri ile gerçekleştirdiği toplantıda parti genel başkanlığından istifa etmeye hazır olduğunu ifade etti.

SNS İcra Kurulu Başkanı Darko Glisic, dün gece parti genel merkezinde bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, her ne kadar parti içersinden çatlak sesler olduğunu desteklemese de Vucic’in genel başkanlık görevinden istifa etmeye hazır olduğunu dile getirdiğini aktardı.

Öte yandan, bugün Kosova gündemi ile bir hükümet toplantısı düzenleneceği ve söz konusu toplantıya Cumhurbaşkanı Vucic’in de katılacağı açıklandı.

Vucic’in bu toplantıda hükümet üyelerine geçen hafta AB ve ABD temsilcileri ile yaptığı toplantıda neler konuşulduğunu aktaracağı belirtilirken, Vucic’in yerel saat ile 20.00’da ulusa sesleneceği de bildirildi.

Vucic, AB ve ABD’li temsilcilerle gerçekleştirdiği toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Bugün Sırbistan’ın en zor günlerinden biri.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Balkan News

Read Previous

İlhan Küçük: Bulgaristan’ın başarısızlıkları Borisov ve Petkov modellerinden kaynaklanıyor

Read Next

Bosna Hersekli gençlerin yüzde 50’den fazlası ülkeyi terk etmek istiyor