Kuzey Makedonya’da 31 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimlerin ikinci turu öncesinde başkent Üsküp’te seçim yarışı kızıştı.

İktidar partisi Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) öncülüğündeki “Belediyemiz için En İyisi” koalisyonunun Üsküp Büyükşehir Belediyesi adayı Petre Şilegov, Üsküp’ü tekrar rayına oturtacak yapıları hak ettiğini söyledi.

Üsküp ve Üsküp halkının gurur duyacakları ve gelecek nesillere o zamanki hayranlıkla anlatacakları gerçek yapıları hak ettiğini yineleyen Şilegov, “Bu nedenle Üsküp, Avrupa akvaryumları ile yan yana olacak kapasite ve kalitedeki ilk şehir halk akvaryumuna sahip olacak.” dedi.

Üsküp’ün eski Yugoslavya şehirleri arasından ilk akvaryuma sahip olacağını vurgulayan Şilegov, “Böylece bu tesisin bölgesel bir etkisi olacak. Üsküp ziyareti sırasında hem çevreden gelen vatandaşlarımız hem de bölge ülkeleri Sırbistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Kosova ve Yunanistan’dan gelen misafirlerimizin “mutlaka görülmesi gereken” destinasyonlarından biri haline gelmek istiyoruz. Bu şekilde, yatırım çok hızlı bir şekilde geri dönecek ve kurumun kendisi var olacak ve yeni genç bilim adamları ve akvaryum, sualtı dünyasını sevenleri istihdam edecektir.” diye konuştu.

Şilegov, söz konusu akvaryumun Üsküp Şehri Doğa Bilimleri Müzesi’nin yanında ve Üsküp Hayvanat Bahçesi’nin bahçesinde yer alacağını söyledi.

Önceki Haber

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani Portekiz’de

Sonraki Haber

Arsovska: Hayatımda tek bir leke olmadan Üsküplülerden destek bekliyorum