Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nin muhalefet destekli bağımsız adayı Danela Arsovska, kendisinin Bulgaristan vatandaşı olduğu iddialarına yönelik, “Hayatımda tek bir leke olmadan Üsküplülerden destek bekliyorum.” dedi.

Bağımsız aday Danela Arsovska, halka seslenerek, yerel seçimlerin ikinci turunda Üsküp halkının desteğini aradığını söyledi.

Rakiplerinin kampanyasının karalamaya yönelik olduğuna dikkati çeken Arsovska, son saldırıları kendisine ve ailesine yapılan saldırılar olarak nitelendirdi.

Arsovska, “Son günlerde bana ve aileme karşı güçlü bir kara kampanyaya tanık olduk. Bu kampanyanın sonunda, size doğrudan ve dürüstçe hitap etmek istiyorum, ben Danela Arsovska, hayatımda tek lekesi olmayan bir insan olarak desteğinizi istedim ve bu desteği aldım.” diye konuştu.

Rakiplerinden farklı olarak onlara yönelik negatif kampanya yürütmediğini söyleyen Arsovska, “Böyle bir şeye ihtiyacım yok çünkü yerel seçimler şehir düzeyinde bir fikir ve proje mücadelesi olmalı. Ne yazık ki bu seçim yalan haberlerin ve kara kampanyaların kaynağı haline getirildi.” değerlendirmesinde bulundu.

Ülkedeki kimsenin kara kampanyayı hak etmediğini belirten Arsovska, “Bu ülkede kimse aşağılanmayı ve hakaret edilmeyi hak etmiyor. Çünkü bunu yapan kibir ve zayıflık gösterir. Çünkü bunu yapan, suçlarını gizlemek ve sorumluluktan kaçmak ister.” diye konuştu.

Kendisine yönelik Bulgaristan vatandaşı olduğuna dair iddiaların yalan olduğunu vurgulayan Arsovska, “Siz de bunu biliyorsunuz ama karalama kampanyasına devam etmek istiyorsunuz çünkü elinizde başka bir şey yok. Rakiplerimden biri Üsküp halkına yalan söylemesi ve 4 yılda vaat edilen projelerin sadece %5’ini gerçekleştirmesiyle tanınırken diğeri ise sürekli Makedon ulusal çıkarlarıyla pazarlık yapmakla tanınıyor.” şeklinde konuştu.

Yalan söylediklerini ve özür beklediğini dile getirmesine rağmen, kendisine ve ailesine yönelik yeni saldırılar ve tehditler aldığın söyleyen Arsovska, “Kalite ve projelerle savaşmak yerine yalanlarla savaşmak ne kadar çaresiz ve üzücü. Karalama kampanyasının liderlerine bir mesaj: Bilmelisiniz ki son söz Üsküp halkınındır. binlerce mesaj aldım ve pes etmemem için destek çağrısı aldım çünkü karalama yapanlar değil Üsküp halkına yönelik projeler kazanacak.” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

Şilegov: Üsküp bölgedeki ilk akvaryuma sahip olacak

Sonraki Haber

Bosna Hersek, Savunma Bakanı Podzic’in gitmesine izin vermedi