Shkupi kafilesi İrlanda’da sorun yaşadı

UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu ilk maçında bu akşam deplasmanda İrlanda takımı Shamrock Rovers ile karşılacak Shkupi kafilesi ülkeye girişte sorun yaşadı.

Kuzey Makedonya takımı Shkupi’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, kafilenin İrlanda’da büyük bir ayıpla karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Shkupi kafilesinin çeşitli bahaneler ve oyalamalarla ülkeye alınmadığı kaydedilen açıklamada, “Kısıtlı bütçemize rağmen kiralık uçak rezervasyonu yaparak ve oyuncularımızın sağlıklı bir şekilde gelmesi için binlerce avro ödeyerek oyuncularımızı rahat ettirmeye çalışıyorduk, ancak İrlanda hükümeti UEFA’yı müdahalelerine rağmen dinlemedi. Kafilemizi Dublin’e 300 km uzaklıkta indirdi ve ekibimize bu yolculukta hak edilmemiş bir muamele yaptı.” denildi.

Shkupi kafilesinin maçtan sonra aynı şekilde 300 km geriye dönecek ve oradan uçacakları belirtilen açıklamada, “Maalesef bu Kuzey Makedonya takımı dışında hiçbir takıma yapılmadı, Avrupa yolunda ilerledikçe yalnızlığımız tekrar kendini gösterdi. Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanlığı’ndan en azından bu gece Dublin’e dönüşü düzenlemesini istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İrlanda yetkililerine hitaben Shkupi’nin güçlü ve kuvvetli bir takıma sahip olduğu vurgulanan açıklamada, “Takım olmanın mükafatı da aynı şekilde size yapılan kötülüğe takım olarak karşılık vermektir bu yüzden bugün ekibimiz sahadaki aslanlar gibi nasıl bir karakter olduğunu size gösterecekler, yapacak bir takım olmadığını gösterecekler. Bu tür oyunlara boyun eğme, böyle ucuz numaraların futbolda yeri olmamalı ve cezasız kalmamalı. Sadece Shkupi’ye böyle davrandınız ancak herhangi bir İtalyan, İspanyol, Alman veya İngiliz takımına aynı şekilde davranabilir misiniz?” değerlendirmesinde bulunuldu.

Read Previous

Kosova ve Sırbistan istikrarsızlığın eşiğinde mi?

Read Next

Kovaçevski: Referandum geri dönmek anlamına gelecek