SDSM Genel Başkanı Kovaçevski, Arnavut İttifakı Genel Başkanı Taravari ile görüştü

Kuzey Makedonya’da seçimler yaklaşırken siyasi parti başkanları aralarındaki görüşmeleri sıklaştırmaya başladı.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) lideri Dimitar Kovaçevski, Kosova Başbakanı Albin Kurti ve Arnavut muhalefet genel başkanları Meciti, Gaşi ve Kasami ile görüşmek üzere Priştine’ye gittikten sadece iki gün sonra Arnavut İttifakı lideri Arben Taravari ile bir araya geldi.

Arnavut İttifakı’nın, seçimlerden önce Arnavut muhalefeti olarak adlandırılan “Değişim için Avrupa Bağlantısı” (LEN) ile mi bir koalisyona mı gireceği, yoksa SDSM ve BDİ’nin tarafları olması beklenen Avrupa Cephesi ile mi gireceği konusunda resmi kararı hala bekleniyor.

Kovaçevski’nin Taravari’yi ikna edip etmediğine dair bir bilgi yok, ancak SDSM ve Arnavut İttifakı’nın BDİ ile birlikte hükümet koalisyonunda yer alması nedeniyle hükümet programının uygulanması konularının ele alındığı belirtiliyor.

Kovaçevski tarafından görüşmeyle ilgili yapılan açıklamada, “Bugün SDSM genel merkezinde Arnavutlar için İttifak lideri Arben Taravari ile yaptığımız toplantıda, AB üyeliğinin stratejik hedefi ve ABD ile ortaklık, Hükümet programının uygulanmasını, önümüzdeki dönemdeki çalışma dinamiklerini ve ülkenin hedeflerinin yerine getirilmesi anlamına gelen politikaları ele aldık.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Arkas Spor, Yunanistan’ın Olympiakos takımına deplasmanda 3-2 mağlup oldu

Read Next

İdari Görevliler Kanunu’nun kabulü Meclis önünde protesto edildi