Real Madrid, Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool’u 1-0 yenerek 14. kez mutlu sona ulaştı. Real Madrid ile 5. Şampiyonlar Ligi kupasını kazan Luka Modric, aynı zamanda Hırvat futbolcuların Devler Ligi’ndeki başarı dolu tarihi serisini devam ettirdi.

Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasıyla Hırvat futbolcuların şampiyonluk serisine bir halka daha eklendi.

Yaklaşık 4 milyon nüfusuyla Avrupa’nın küçük ülkelerinden biri olan Hırvatistan yeşil sahalarda ardı ardına büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

1991’de bağımsızlığını ilan ederek Yugoslavya’dan ayrılan Hırvatistan tarihindeki ilk Dünya Kupası olan Fransa 1998’de üçüncülüğü alarak büyük bir sürprize imza atmıştı.

2018’de, Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda çıtayı bir adım daha yukarı çekerek finalde boy gösteren Hırvatlar, yıllar içinde Avrupa futboluna sayısız yıldız kazandırdı.

Alen Boksic, Robert Prosinecki, Davor Suker gibi isimlerle başlayan gelenek Mario Mandzukic, Ivan Rakitic, Luka Modric ve Mateo Kovacic ile devam etti.

GOAL’ün derlediği haberde, Futbol dünyasında boyundan büyük işler başaran Hırvatistan’ın sihirli ayakları Şampiyonlar Ligi’nde de müthiş bir istatistik yakaladı.

Avrupa’nın bir numaralı kupası aralıksız 10 yıldır en az bir Hırvat futbolcunun ellerinde yükseliyor.

Kaynak: Sabah

Önceki Haber

KDTP milletvekili Kervan, Mitroviça’da Türkçe eğitim ile ilgili sorunları görüştü

Sonraki Haber

AB liderleri Rusya’ya yaptırımları görüşüyor